Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri AFME: Avrupa Kripto Para Sektörüne Öncülük Edebilir

AFME: Avrupa Kripto Para Sektörüne Öncülük Edebilir

ABONE OL:google-news

Avrupa Finansal Piyasalar Derneği (AFME), 14 Kasım’da uluslararası kripto para regülasyonlarıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı. Raporda, Avrupa’nın kripto para sektörüne öncülük edebileceğinden ve bunun için Avrupa Birliği’ndeki (AB) kripto para regülasyonlarının tamamlanması gerektiği belirtiliyor.

AFME’nin araştırmasına göre, AB’nin kripto para sektörüne öncülük edebilecek, sektörde dünya lideri olabilecek potansiyeli bulunuyor. AB’nin kripto para sektörüne öncülük edebilmesi için ise kripto paralar için AB genelinde uygulanacak bazı standartları hazırlanması gerekiyor.

Almanya’daki bankacılık derneklerinden birisi olan Bankerverband, bundan kısa bir süre önce bu konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Yayınlanan açıklamada kripto para mevzuatlarının yetersizliğini vurgulanırken, bu yetersizliğin yasal belirsizliklere yol açtığı kaydedilmişti.

Bankerverband’ın değindiği bu belirsizliklere AFME de değiniyor ve bu belirsizliklerin giderilebilmesi için Avrupa Birliği’nin kripto paralarla ilgili ortak bir karar alması gerektiği görüşünde. AFME Genel Müdürü James Kemp “Kripto paralar çok hızlı bir şekilde geliştiler. Ancak bu durumdan faydalanabilmek ve yeniliklerin önünü açabilmek için hem bölgesel hem küresel çapta bazı ortak düzenlemelerin hazırlanması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

AFME’ye göre, AB bu konuda hızlı davranacak olursa kripto para sektörüne öncülük edebilecek potansiyeli elinde tutuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar