Yükleniyor...

AFME: Avrupa Kripto Para Sektörüne Öncülük Edebilir

Avrupa Finansal Piyasalar Derneği (AFME), 14 Kasım'da uluslararası kripto para regülasyonlarıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı.

AFME Avrupa Kripto Para Sektörüne Öncülük Edebilir

Avrupa Finansal Piyasalar Derneği (AFME), 14 Kasım’da uluslararası kripto para regülasyonlarıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı. Raporda, Avrupa’nın kripto para sektörüne öncülük edebileceğinden ve bunun için Avrupa Birliği’ndeki (AB) kripto para regülasyonlarının tamamlanması gerektiği belirtiliyor.

AFME’nin araştırmasına göre, AB’nin kripto para sektörüne öncülük edebilecek, sektörde dünya lideri olabilecek potansiyeli bulunuyor. AB’nin kripto para sektörüne öncülük edebilmesi için ise kripto paralar için AB genelinde uygulanacak bazı standartları hazırlanması gerekiyor.

Almanya’daki bankacılık derneklerinden birisi olan Bankerverband, bundan kısa bir süre önce bu konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Yayınlanan açıklamada kripto para mevzuatlarının yetersizliğini vurgulanırken, bu yetersizliğin yasal belirsizliklere yol açtığı kaydedilmişti.

Bankerverband’ın değindiği bu belirsizliklere AFME de değiniyor ve bu belirsizliklerin giderilebilmesi için Avrupa Birliği’nin kripto paralarla ilgili ortak bir karar alması gerektiği görüşünde. AFME Genel Müdürü James Kemp “Kripto paralar çok hızlı bir şekilde geliştiler. Ancak bu durumdan faydalanabilmek ve yeniliklerin önünü açabilmek için hem bölgesel hem küresel çapta bazı ortak düzenlemelerin hazırlanması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

AFME’ye göre, AB bu konuda hızlı davranacak olursa kripto para sektörüne öncülük edebilecek potansiyeli elinde tutuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner