Yükleniyor...

Afrika’da Su Kıtlığına Çözüm Blok Zincirinden Geçiyor

Blok zinciri teknolojisi tüm dünyaya faydalı olmaya devam ediyor.

bruno wu afrikaya yatirim yapiyor

Blok zinciri teknolojisi tüm dünyaya faydalı olmaya devam ediyor. Çinli bir teknoloji şirketi olan Ideanomics ortaklarından ve sayılı zenginlerden Bruno Wu, Afrika ülkelerine yardım için mineralleri ve doğal kaynakları verimli kullanmayı hedefliyor.

Wu, New York’ta düzenlenen bir etkinlikte girişimcilere ve yatırımcılara bu düşüncelerini paylaştı. Wu ortağı olduğu şirkette yapay zeka ve blok zinciri teknolojisi alanında büyük yatırımlar yaptı. Teknoloji şirketi olan Ideanomics, yeni pazarlara açılmak için bu teknolojileri kullanmayı hedeflemekte. Ayrıca şirket sosyal sorumluluk projesini Afrika’da yapmak istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Afrika’da uygulanacak olan projeden nasıl yararlanabileceğine değinen Wu: “Barlıkların üretimini ve dağıtımını sayısallaştırmayı ve varlıkların daha aktif bir şekilde üretilmesini hedeflemekteyiz. Afrika’nın yarınlarını kurtarmak için geleceğe sahip olmak zorundayız. Blok zinciri de bu teknolojide bize yardımcı olacaktır. Afrika pazarında ki birçok ülkeyi inceledik. Nijerya ve Kenya’dan başlayarak genel olarak tüm kıta da bir çalışmayı hedeflemekteyiz.”

Her ne kadar blok zinciri ve kripto paralar ile kara para aklama ve terör faaliyetleri aynı cümleler içinde kullanılsa da blok zinciri muhteşem bir teknoloji.

Konferas da dinleyici olarak yer alan Alexander Forbes’in CEO’su Darfoor ise yaptığı açıklamada: “Blok zinciri teknolojisini uzun süredir araştırıyoruz ve değerlendiriyoruz. Her ne kadar gelişmesi gereken bir teknolojisi olsa da birçok faydası mevcut. Çok geniş endüstriler bu teknolojiden yararlanabilir.”

Afrika’da su kaynakları az olduğu için ve bilinçsizce tüketildiği için insanlar su kıtlığı yaşamakta. Bu teknolojinin ise faydalarından doğru bir şekilde yararlanılabilirse Afrika’ya büyük faydaları olacağı kesin.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x