Yükleniyor...

Ağustos Ayının En Çok Konuşulan Kripto Para Birimleri

Kripto para topluluğu arasında oldukça popüler olan firma ICO Analytics, Ağustos ayının en çok ilgi gören kripto para birimlerini açıkladı.

agustos ayinin en cok konusulan kripto para birimleri

Kripto para topluluğu arasında oldukça popüler olan firma ICO Analytics, Ağustos ayının en çok ilgi gören kripto para birimlerini açıkladı.

ICO Analytcis, Twitter üzerinden elde ettiği verilerle, “Twitter’da En Çok Konuşulan Kripto Para Birimleri” listesi hazırlayarak toplulukla paylaştı. Buna göre Ağustos ayında en çok bahsi geçen kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu.

Lider Bitcoin (BTC) Oldu

Listede en çok konuşulan kripto para birimi %12.3 oranıyla Bitcoin (BTC) oldu. BTC, birçok kategoride ön planda olduğu gibi bunda da ön plana çıkarak altcoin’leri geçti. BTC’yi takip eden altcoin ise son zamanların favorisi Chainlink (LINK) oldu. LINK %10.9 oranıyla BTC’yi de oldukça yakından takip ediyor.

Lider altcoin Ethereum (ETH) ise %8.3 oranıyla 3. sırada yer alıyor. Ethereum’un son zamanlardaki yükselişine bakıldığı zaman bu denli konuşulması kripto para topluluğuna göre oldukça doğal. ETH’yi  ise %4.9 oranıyla XRP izliyor. 5. Sırada ise %2.3 oranıyla Tether (USDT) izliyor. USDT, bir önceki aya göre sıralamada 5 basamak kadar yükselmiş durumda.

Son zamanların favorisi Polkadot (DOT) ise listeye yeni giriş yapan kripto para birimlerinden. DOT, %1.3 oranıyla en çok konuşulan kripto para birimleri arasında 15. sırada yer alıyor.

DeFi Coin’lerinde Durum Ne?

Son zamanların favorisi olan DeFi Coin’leri de Ağustos ayında Twitter’da fazlasıyla konuşuldu. Hali hazırda zaten Chainlink, sıralamada 2. Basamakta yer alıyor. Bunun dışında Swipe (SXP) %2.1 ile 6. Sırada bulunuyor. Band Protocol (BAND) ise %1.5 ile 15. Sırada bulunuyor. Biliyorsunuz BAND de geçtiğimiz aylarda ciddi bir yükseliş yaşayarak yatırımcısını mutlu etmişti.

Fiyat olarak Bitcoin’i geride bırakan son zamanların popüler coin’i yearn.finance (YFI) ise listeye bu ay giriş yaptı. YFI, %1.4 oranıyla en çok konuşulan kripto para birimleri arasında 13. sırada yer alıyor.

Diğer Önemli Altcoin’ler

Listenin diğer önemli altcoin’lerinin oranları ise şu şekilde:

 • Litecoin (LTC): %1.9
 • Cardano (ADA): %1.7
 • Ocean Protocol (OCEAN): %1.6
 • Binance Coin (BNB):  %1.5
 • Tezos (XTZ): %1.3
 • DogeCOin (DOGE): %1.1

En Çok Konuşulan Yeni Coin’ler

ICO Analytics, bu listenin dışında bir de “Twitter’da en çok konuşulan yeni coin’ler” şeklinde bir liste hazırladı. Bu listeye göre en çok konuşulan kripto para birimlerinden bazıları sırasıyla şu şekilde oldu:

 1. Yearn.Finance (YFI): %7.8
 2. Mantra DAO (OM): %7.5
 3. Polkadot (DOT): %7.3
 4. KardiaChain (KAI): %6.4
 5. DIA (DIA): %5.8

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner