Yükleniyor...

AK Parti, 21 Mart’ta Metaverse Çalıştayı Düzenleyecek

İki ay önce ilk kez metaverse’te toplantı yapan AK Parti bu kez metaverse’te çalıştay düzenleyecek.

Metaverse 1 2

İki ay önce ilk kez metaverse’te toplantı yapan AK Parti bu kez metaverse’te çalıştay düzenleyecek. Yaklaşık 2000 davetli artırılmış gerçeklikle hazırlanan davetiyelerle çalıştaya katılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mart’ta AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’nın düzenleyeceği “Forum Metaverse” toplantısına katılacak.

AK Parti’den Metaverse Çalıştayı

metavere calistay

“Metaverse teknolojisini anlamak ve doğru yorumlamak” amacıyla düzenlenen programda Metaverse’ün toplumsal, ekonomik, dini ve siyasi boyutları ele alınacak.

Programın “Metaverse ve Değerler” başlıklı bölümde de Metaverse dünyasının İslam inancı ve değerlerine etkileri tartışılacak.

TRT habere konuşan AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, salonun girişindeki fuaye alanında artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik deneyimleme bölümlerinin olacağını, katılımcılara farklı bir deneyim yaşatmayı ümit ettiklerini dile getirdi.

İleri sözlerine şöyle devam etti;

“Akademisyenlerimizle, sektörden katılımcılarımızla, fütüristlerimizle hep beraber metaverse’ün ne olduğunu, ne olacağını, nereye doğru dönüşeceğini beraberce değerlendireceğiz. Ekonomik anlamda olsun, hukuki anlamda olsun güncel yaşamımıza etkileri ne olabilir bunun üzerine beyin fırtınası yapacağız.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x