Yükleniyor...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri: Metaverse Türkiye’ye Yeni Kapılar Açabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr.

omer ileri kripto metavaerse ak parti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer İleri, tv100’de yayınlanan Pazar Siyaseti isimli programda Pınar Işık Ardor’ın sorularını yanıtladı. İleri, burada kripto paralar ve metaverse ile ilgili de konuştu.

Kripto paralarla alakalı düzenlemelerden bahseden İleri, şunları söyledi:

“Kripto varlıklar dediğiniz zaman işin bir boyutu ekonomi. Bir boyutu hukuk ve inovasyon. Kısaca özetlemek gerekirse bu konu sadece ekonomi uzmanlarına bırakılacak bir konu değil. AK Parti teknolojinin içinde. Şu an zaten Sosyal Medya Kanunu olsun, Kripto Varlıklar Kanunu olsun… Partimiz bu konularla ilgili aktif çalışmalarını yürütüyor.”

Metaverse’ün Türkiye’ye yeni fırsatlar açabileceğini dile getiren İleri, bu konuda da şu ifadeleri kullandı:

Biz dijital dönüşüm sürecinde ciddi avantajları olan bir ülkeyiz. Ben uzun yıllar yurt dışında da çalışmış bir mühendis olarak şunu çok gördüm. Bu yüksek teknoloji içeren projeler zor projeler. Bu projelerde bizim işi oldurma kültürümüz büyük avantaj. Birçok Amerika’da tıkanan projelerin Türk takımlarına havale edildiğini ben yaşadım. Yeni gelişmekte olan metaverse ortamları Türkiye’ye yeni fırsat pencereleri açabilir. Bu millet orada çok inovatif iş modelleri kurgulayabilir. Çok ilginç ürün yönetim anlayışı ortaya koyabilirler. Turizmden eğitime birçok alan sanal ortama kayabilecek.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x