Yükleniyor...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Sürpriz İstifa Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

omer celik berat albayrak bitcoin dolar altin

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. AK Parti’nin basına kapalı toplantısı sonrasında AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, önemli açıklamalarda bulundu.

Dün akşam saatlerinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Instagram’dan açıklama yaparak sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini duyurmuştu. Bu açıklamadan sonra bu saate kadar herhangi resmi bir doğrulama gelmedi. MYK toplantısı sonrasında ise Çelik gazetecilerden gelen sorular doğrultusunda istifa konusuna değinerek açıklamalarda bulundu. Çelik, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu konu Cumhurbaşkanlığı makamının takdirindedir. Bu konuyla ilgili benim bir açıklama yapmam mümkün değil. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda düşüncelerini belirtecektir. Bu MYK’nın konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımız kendi takdirlerinde olan bu konuyu, uygun bulduğu durumda kamuoyuyla paylaşacaktır. Tabi ki devlet krizi, herhangi bir noktada tıkanma, aksama söz konusu değildir. Türkiye güçlüdür.”

Çelik, olayın devlet krizi olmadığını ifade etti. Çelik, gazetecilerin istifanın gerçek olup olmadığı konusunda ise şunları söyledi:

“Yetkiye getirme, görevden alma, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanlığı makamına aittir.”

Çelik, bu konunun yanı sıra İzmir depreminden ve İzmir depremi çalışmalarının durumundan bahsetti. Çelik, İzmir’deki vatandaşların yaralarının sarılması için acil müdaheleler yapıldığını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x