Yükleniyor...

Ak Yatırım, Kripto Borsası Stablex’in Çoğunluk Hissedarı Oluyor

Akbank iştiraki olan Ak Yatırım, kripto borsası Stablex'in çoğunluk hissedarı olmak amacıyla resmi girişimlerini başlattı.

ak yatirim borsa aliyor

Akbank iştiraki olan Ak Yatırım, kripto borsası Stablex’in çoğunluk hissedarı olmak amacıyla resmi girişimlerini başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimlerinin benimsenmesi günden güne artış gösteriyor. Türkiye’de de yaygınlaşan bu sektör, geleneksel finans ürünlerinin dikkatini çekmeyi başardı. Ripple ile yürüttüğü ortak çalışmalar ile bilinen Akbank, kripto sektörüne bir adım daha atıyor. Akbank iştiraki olan Ak Yatırım, Stablex borsasının çoğunluk hissedarı olmak için, Stablex Bilişim Teknoloji A.Ş ile anlaştığını bildirdi.

Akbank İştiraki Ak Yatırım, Stablex ile Kripto Sektörüne Giriyor

Akbank alt şirketi Ak Yatırım, kripto borsası Stablex‘in çoğunluk hisselerinin devralınabilmesi için Stablex Bilişim Teknoloji A.Ş ile anlaştığını KAP aracılığıyla duyurdu.

Türkiye‘de kripto endüstrisine yakınlığıyla bilinen Akbank, yeni bir hamle atarak dikkatleri üzerine çekti. Akbank’ın yüzde 100 iştiraki olan Ak Yatırım, kripto borsası Stablex‘in çoğunluk hissedarı olarak kripto sektörüne giriş yapıyor.

Ak Yatırım KAP

KAP bildiriminde bulunan Ak Yatırım, Stablex’in mevcut hissedarları ile 14 Mart tarihinde bir anlaşmaya varıldığını belirtti. Ayrıca Ak Yatırım, Stablex’in mevcut hissedarları ile Pay Alım ve İştirak Sözleşmesi imzaladığını aktardı.

Ak Yatırım’ın KAP bildiriminde, bu anlaşmanın, Rekabet Kurulu‘nun işleme onay vermesi ve sözleşmede düzenlenen diğer ön şartların yerine getirilmesi şartıyla gerçekleştirileceğinin altı çizildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x