Yükleniyor...

Aktif 1.3 Milyon Kullanıcısı Bulunan Kripto Para Borsası Hacklendi!

Aktif 1.

Kripto Para Borsası Coinmama

Aktif 1.3 milyon kullanıcısı bulunan dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinmama hacklendi. Borsa tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, borsa platformuna güçlü bir saldırı gerçekleştirildi ve 450.000 e-posta adresi ve şifre çalındı.

Kullanıcı Fonları Saldırıdan Etkilenmedi

Bilgisayar korsanlarının 5 Ağustos 2017 tarihine kadar kayıt yaptıran kullanıcıların şifrelerini çaldığı belirtildi. Bununla birlikte kullanıcı cüzdanlarından Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi hiçbir kripto para biriminin çalınmadığı bildirildi. Coinmama, güvenlik ekibinin saldırıyı araştırdığı ise gelen bilgiler arasında.

Gündeme bomba gibi oturan güçlü hack saldırısının Coinmama’ya özel olmadığı ise gelen bilgiler arasında. Popüler çevrimiçi arkadaşlık servisi Coffee Meets Bagel ve MyFitnessPal gibi en çok kullanılan platformlardan bazılarının da benzer saldırıya maruz kaldığı açıklandı. TechCrunch’a konuşan IntSights araştırma ekibi lideri Ariel Ainhoren, büyük ölçekli platformların veritabanlarına girilmeye çalışıldığını söyledi.

Hack saldırısından etkilenen platformların çoğunun PostgreSQL veritabanı yazılımı kullandığı ve bu yazılımdaki bir açığın kullanıldığı bildiriliyor. Bilgisayar korsanları, saldırdıkları bir sisteme sızdıkları anda platformun veritabanlarını çok çeşitli sitelere çektikler. Çalınan platform verilerinin dark web’de görülmeye başlandı bile. Bu noktada iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) özelliği sayesinde Coinmama cüzdanlarına yetkisiz erişimin mümkün olmayacağının altı çiziliyor. Coinmama, kullanıcı bilgilerine ve fonlarına yetkisiz erişimi engellemek için platformun güvenlik önlemlerini güçlendireceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner