Yükleniyor...

Alacaklıların Kafası Karışık: Kripto Şirketi için Son Çıkış

Kripto kredi platformu Nexo, Vauld alacaklılarına mektup yazarak son teklifini sundu.

Alacaklilarin Kafasi Karisik Kripto Sirketi icin Son Cikis

Kripto kredi platformu Nexo, Vauld alacaklılarına mektup yazarak son teklifini sundu.

Nexo, geçtiğimiz Temmuz ayında Vauld ile potansiyel satın alma amacıyla görüşmelere başladı. Likidite sıkıntısı çeken Vauld’un Nexo‘ya satışın gerçekleşmesi için son adımlara gelindiği düşünülüyordu. Ancak altı ay sonra Nexo ve Vauld’un potansiyel satın alma görüşmelerinin sonlandırıldığı bildirildi. Dün gelen bildirinin üzerine Nexo, son bir kez daha sahneye çıktı ve vazgeçmediğini söyledi.

Nexo, Anlaşma Yapma Girişimini Sürdürüyor

Nexo, rakip kripto kredi şirketi Vauld ile anlaşma yapma girişiminden vazgeçmediğini söyledi.

Vauld’un kurucusu ve CEO’su Darshan Bathija‘nın dün firmanın alacaklılarına potansiyel anlaşmanın iptal edildiğini belirten bir e-posta göndermişti. Çok kısa bir süre sonra Nexo, Vauld’un alacaklılarına henüz her şeyin bitmediğine dair açık bir mektup gönderdi.

Mektupta, Nexo’nun Vauld’a bu ayın başlarında yaptığı önceki teklifte bazı değişiklikler içeren son teklifi yer alıyor. Açık mektupta ayrıca Vauld’un mali danışmanı Kroll’un, Nexo’nun önceki teklifini Vauld’un alacaklılarına sunarken yanlış beyan ettiği ve manipüle ettiği iddia ediliyor.

Mektupta, şunlar yer alıyor:

“10 Ekim 2022 tarihli CoC (alacaklılar komitesi) toplantısında yapılan sunumda yer alan ‘Nexo Anlaşma Koşulları’ Nexo tarafından sağlanmamış, aksine Nexo’nun önceden bilgisi olmadan Kroll tarafından bir araya getirilmiştir. Kroll Singapur’un davranışı, bir fon yöneticisinin katılımına yönelik kendi kendine hizmet eden bir gündemi aktif olarak zorlamak yerine, yöneticinin olası yeniden yapılandırma senaryolarını sunma konusundaki objektif ve bağımsız yaklaşımı hakkında birçok soruyu gündeme getirmektedir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x