Yükleniyor...

Alameda CEO’su Mahkemeyle İş Birliğine Gidiyor

Alameda'nın eski CEO'su Caroline Ellison, serbest bırakılmak için savunma anlaşması imzaladı.

Alameda CEOsu Mahkemeyle Is Birligine Gidiyor

Alameda’nın eski CEO’su Caroline Ellison, serbest bırakılmak için savunma anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya göre Ellison, SDNY’nin soruşturması ve ofis tarafından belirlenen diğer kolluk kuvvetleriyle tam işbirliği yapması halinde; FTX ve Alameda hesapları arasında fonların karıştırılmasından kaynaklanan telgraf ve emtia dolandırıcılığı suçlamalarıyla ilgili olası cezai vergi ihlalleri dışında cezai kovuşturmaya tabi tutulmayacak.

Alameda CEO’su Savunma Anlaşması İmzaladı

Caroline Ellison, ABD Savcılığı ile tam iş birliği yaparsa, cezai vergi ihlalleri dışındaki tüm suçlamalardan muaf tutulacak.

Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison, New York Güney Bölgesi ABD Savcılığı ile kısa süre önce imzalanan savunma anlaşmasına göre; Ellison’a 250 bin dolarlık şahsi kefalet senedi sağlaması ve Amerika Birleşik Devletleri kıtasına seyahat etmesini kısıtlaması koşuluyla kefaletle serbest bırakılmasına izin verilecek. Ayrıca sahip olduğu tüm seyahat belgelerini de teslim etmesi gerekecek.

İtiraf anlaşmasında ayrıca Ellison’ın ABD vatandaşı olmaması halinde ABD’den sınır dışı edilmesinin zorunlu olacağı belirtiliyor. Ellison’ın ABD vatandaşı olduğu varsayılıyor, ancak yurtdışında yaşayan bazı kripto yatırımcıları arasında popüler bir eğilim olan vergi nedenleriyle kolaylık sağlamak için vatandaşlığını terk edip etmediği ve ABD’nin yerleşik olmayanları vergilendirip vermediği belli değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x