Yükleniyor...

Alameda Research, Tasfiyeler Nedeniyle 1 Milyon Dolar Kaybetti

Kripto firması Arkham'a göre Alameda Research, dün gece yapılan tasfiyeler sebebiyle 1 milyon doların üzerinde varlık kaybetti.

alameda research

Kripto firması Arkham’a göre Alameda Research, dün gece yapılan tasfiyeler sebebiyle 1 milyon doların üzerinde varlık kaybetti.

Hesap, ilk etapta teminat olarak 20 milyon USDC, 4 milyon dolarlık DAI ve 10.8 milyon dolar değerinde 9.000 ETH tutuyordu.

Ancak Arkham’ın raporuna göre hesabın bakiyesi zorla azaltıldı ve 731 ETH tasfiye edildi. Bu da bir milyon doların biraz üstünde bir değere denk düşüyor.

Raporda şu ifadeler yer aldı:

“Şaşırtıcı bir biçimde, tasfiyeden önce ve tasfiye sırasında cüzdandan yapılan işlemler, cüzdanı kontrol eden kişinin pozisyonları nasıl kapatacağını anlayamadığını veya basitçe isteksiz olduğunu gösteriyor”

12 Ocak’ta da fonların tek bir cüzdanda birleştirilmesinin ardından AAVE’de 72.000 dolarlık Alameda fonu tasfiye edilmişti. Twitter kullanıcıları, Alameda Research fonlarının cüzdan değiştirdiğini fark etti ve bazıları bu hareketi Alameda kurucusu SBF’ye bağladı. Ancak SBF, bu iddiaları reddetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x