Yükleniyor...

Alameda’nın Eski CEO’su Avukatını SEC’ten Seçti

Eski Alameda Research CEO'su, FTX soruşturmasında avukat tercihini SEC'in eski bir çalışanından yana kullandı.

Alamedanin Eski CEOsu Avukatini SECten Secti

Eski Alameda Research CEO’su, FTX soruşturmasında avukat tercihini SEC’in eski bir çalışanından yana kullandı.

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, medyaya verdiği çeşitli röportajlarda suçu Alameda’ya attı. Buna karşılık Alameda’nın eski CEO’su Caroline Ellison şu ana kadar sessizliğini korudu ve yetkililerle bir iş birliği anlaşması arayışında olabileceği yönündeki spekülasyonları körükledi. Yeni bildirilen bir habere göre Ellison, geçmişte SEC’in en büyük kripto davalarının çoğunu denetleyen eski bir SEC yetkilisini işe aldı.

Alameda’nın Eski CEO’su Harekete Geçti

Eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison, kripto para borsası FTX’in felaketle sonuçlanan çöküşüne ilişkin federal soruşturmada avukat seçimini yaptı. Avukat olarak SEC’in büyük kripto davalarının çoğunu denetleyen eski bir SEC yetkilisini işe aldı.

Konuya aşina olan kişilere göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski icra bölümü şefi Stephanie Avakian, Ellison’ı kendi firması WilmerHale’deki diğer avukatlarla birlikte temsil ediyor.

Alameda, FTX’in Hong Kong merkezli kardeş ticaret şirketiydi. FTX’in iflas ekibi, Kongre, düzenleyiciler ve Manhattan savcıları, borsaya yatırılan milyarlarca dolarlık müşteri fonunun Alameda tarafından alınıp satıldığı iddialarını araştırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner