Yükleniyor...

Alameda’nın Eski CEO’su Caroline Ellison, SBF ile Anlaşarak FTX’ten Sınırsız Kredi Aldıklarını Söyledi

Alameda Research'ün eski CEO'su Caroline Ellison, Sam Bankman-Fried ile anlaşarak, FTX'ten sınırsız kredi aldıklarını dile getirdi.

caroline ellison 3

Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison, Sam Bankman-Fried ile anlaşarak, FTX’ten sınırsız kredi aldıklarını dile getirdi.

Ellison, çıkarıldığı fedaral mahkemede, FTX’ten ne kadar borç aldığı konusunda insanları bilerek yanılttığını ve bu eylemlerin yanlış olduğunu bildiğini söyledi.

Caroline Ellison, SBF ile Anlaştıklarını İtiraf Etti

Ellison, Bloomberg’ün ele geçirdiği mahkeme tutanaklarına göre şu ifadeleri kullandı:

“SBF’nin 2019’dan 2022’ye kadar Alameda’nın FTX’teki bir kredi departmanına erişim sağladığının farkındaydım. Bu düzenleme, Alameda’nın teminat gösterme zorunluluğu bulunmadan, negatif bakiyeyle, FTX.com’un tasfiye protokollerinde teminat tamamlama kurallarına tabi olmaksızın sınırsız bir kredi limitine erişmesine izin verdi”

Ellison, SBF ile birlikte sahte finansal tablolar oluşturarak anlaşmayı gizleme hususunda anlaştıklarını ve negatif bakiyeli Alameda hesaplarının FTX müşterilerinin fonlarından kredi aldığını bildiğini söyledi.

Ellison ve FTX’in eski CTO’su Gary Wang, bu hafta başında Alameda ve FTX’in çöküşüyle ilgili birden çok suçlamayı kabul etti.

Bununla birlikte SBF, Bahamalar’dan ABD’ye iade edildi ve New York’ta bir federal mahkemede boy gösterdi. Yargıç, SBF’nin 250 milyon dolarlık bir kefaletle serbest kalacağını açıkladı.

Wang, Bloomberg tarafından alınan bir tutanağa göre “Yaptığım şeyin yanlış olduğunu biliyordum” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner