Yükleniyor...

Alchemy, Eğitim Platformu ChainShot’ı Aldı

a16z, Coatue ve Lightspeed Ventures gibi şirketler tarafından desteklenen bir Web3 altyapı platformu olan Alchemy, Ethereum geliştirici eğitim platformu ChainShot'ı satın alarak ilk satın alımını duyurdu.

Alchemy Egitim Platformu ChainShoti Aldi

a16z, Coatue ve Lightspeed Ventures gibi şirketler tarafından desteklenen bir Web3 altyapı platformu olan Alchemy, Ethereum geliştirici eğitim platformu ChainShot‘ı satın alarak ilk satın alımını duyurdu. 

ChainShot, canlı ve eğitmen liderliğindeki Ethereum geliştirici eğitim kampları sunuyor. Anlaşma, Alchemy’nin Web3 Üniversitesi’ni içeren eğitim tekliflerini geliştirmesine olanak sağlayacak.

Bir Sonraki Adım ChainShot’a Entegre Olmak

Alchemy’in ChainShot’ı satın alması sonrasında gelen açıklamada konu hakkında şunlar söylendi:

“Sonraki adımlara gelince, amacımız ChainShot programlarının ve bizimkilerin entegrasyonunu öğrenciler için mümkün olduğunca sorunsuz ve sorunsuz hale getirmek” dedi. “Parçaların nasıl bir araya geleceğini hala çözüyoruz, ancak kesin olan bir şey var: ChainShot’ın daha önce 3.000 dolardan fazlaya mal olan tüm kurs içeriği yüzde 100 ücretsiz olacak” 

2017 yılında Nikil Viswanathan ve Joe Lau tarafından kurulan Alchemy’nin iş modeli, blockchain hizmetlerini geliştirmek isteyen şirketlere uygulama programlama arayüzleri veya API’ler sunmaya dayanıyor. Bunlar, diğer kullanım durumlarının yanı sıra düğüm altyapısı, işlem geçmişi ve NFT işlevselliği için API’leri içeriyor. 

API’ler işletmelerin birbirlerinin sistemlerine daha kolay erişmesine olanak tanır ve Alchemy’ler geçmişte OpenSea, Dapper Labs ve Axie Infinity gibi kripto firmaları tarafından kullanılmıştır. Son zamanlarda, Web3’e olan ilgi arttıkça Meta, Shopify ve Adobe gibi kripto alanına yeni gelenleri dahil etti. Son birkaç ayda, çok sayıda uyumlu blok zincirini güçlendiren  Solana ve Polkadot entegrasyonu da eklendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner