Yükleniyor...

Alex Krüger: Kripto Para Piyasası Güçlü Bir Boğa Koşusuna Henüz Hazır Değil

Son üç günde kripto para piyasasının toplam değeri 33 milyar dolar artış kaydetti.

Kripto Para Piyasası Boğa Koşusu

Son üç günde kripto para piyasasının toplam değeri 33 milyar dolar artış kaydetti. Bununla birlikte Bitcoin’in fiyatı ABD doları karşısında yüzde 18 arttı. Kimisi piyasanın ayıdan boğaya evrildiğini öne sürse de bir teknik analist henüz piyasada bir boğa koşusunun beklenemeyeceği görüşünde. Peki ama neden?

Ekonomist, yatırımcı ve teknik analist Alex Krüger, kripto para piyasasının toplam değerinin büyük destek seviyelerinin altına artık düşmeyeceğini ve 100 milyar dolarlık destek seviyesinin savunduğunu belirtiyor.

Krüger, önümüzdeki haftalarda piyasanın geniş bir aralıkta şiddetli volatilite gösterebileceğini ve bundan dolayı orta vadede güçlü bir boğa koşusunun ve uzun süreli bir ralli başlatamayacağının altını çiziyor.

Kripto Para Piyasası Henüz Hazır Değil

Bu hafta kripto para piyasası yılın en güçlü düzeltici hareketlerinden birini yaptı. Bitcoin’in fiyatındaki artışın etkisiyle Ethereum (ETH) gibi çeşitli kripto varlıkları yüzde 20 ila 40 aralığında sağlam kazanımlar elde ederken, Bitcoin Cash’in (BCH) fiyatı 80 dolardan 167 dolarak çıktı ve kripto para birimi değerini yaklaşık iki katına çıkarmış oldu.

Tüm bunlara rağmen piyasaya geniş bir çerçeveden bakıldığında düzeltici ralli piyasanın orta vadeli eğilimini tersine çevirebilmiş değil. Çünkü kripto para piyasası geçen ayki fiyat aralığına bile gelebilmiş değil.

Kasım ayının başlarında kripto para piyasasının toplam değeri 200 ila 220 milyar dolar aralığındaydı ve piyasa nispeten daha istikrarlıydı. O dönem Bitcoin’in fiyatı 6.500 dolar civarında seyrediyordu. O zamandan beri en düşük seviyede Bitcoin’in fiyatı yarı yarıya düştü ve kripto para piyasasının toplam değerinde yüzde 54 oranında düşüş kaydedildi.

Son üç gün içinde önemli kripto varlıklarının ümit vadeden performansı varlıkların kısa vadeli eğilimi açısından kesinlikle umut verici. Çünkü toplam piyasa değeri kritik seviye olan 100 milyar doların altına düşmedi. Krüger, önümüzdeki haftalarda tam bir tersine dönüşün gerçekleşmesini beklemek için çok erken olduğu görüşünde.

Krüger, boğa piyasasıyla ilgili konuşulmaya başlandığını söylerken, ayıların bazılarının daha düşük fiyatı arayışında olduğunun altını çiziyor. Boğalarının çoğunun büyük kayıplar yaşadığını söyleyen Krüger, bunun gözardı edildiğine vurgu yapıyor. Analiste göre kripto paralar basitçe düşüş eğiliminden çıktı. Bunun dışında değişen bir şey yok. Henüz kudurmuş bir boğa beklemek için ise bir sebep yok.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner