Yükleniyor...

Algorand (ALGO) ile DeFi Çılgınlığı Devam Ediyor

Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri protokolü Algorand, gelişen DeFi alanına girişini hareketlendirmek için güncelleme aldı.

algorand algo ile defi cilginligi scaled

Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri protokolü Algorand, gelişen DeFi alanına girişini hareketlendirmek için güncelleme aldı. Algorand’ın güncelleme almasıyla beraber yerel kripto para birimi ALGO’da da hareketlenme yaşadı. ALGO, son 24 saatte yüzde 17 artış yaşayarak 0,629611 dolara yükseldi.

Algorand DeFi Pastasından Bir Dilim İstiyor

Rakip blockchain ağı Qtum’un (QTUM) DeFi’a girme planlarını açıklamasından günler sonra, şimdi de Algorand’dan aynı adım geldi. Yapılan bir duyuruya göre, Algorand Foundation ve Algorand Inc., geliştiricilerin Algorand protokolünde DeFi çözümleri ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmasına olanak tanıyan kapsamlı akıllı sözleşme yetenekleri başlattı. Bu sayede merkeziyetsiz uygulamalar ve DeFi’ın önü Algorand ağı üzerinde açıldı.

Bu adım, birinci nesil blok zincirlerinin büyük çoğunluğunun aksine, sıfırdan hız, ölçek, kesinlik ve güvenlik gerektiren karmaşık uygulamaları güçlendirmek için tasarlandı. Atılan adımın en önemli özelliği, Atomik Transferler, akıllı sözleşmeler ve Algorand Standart Varlıklar (ASA1’ler) gibi mevcut yetenekleri birleştirmek için 1. katmana durum bilgili akıllı sözleşme işlevselliğinin eklenmesi.

Ölçeklenebilirliğe Odaklanın

Duyuruya göre, Algorand’ın en son güncellemesi, bugüne kadar blockchain teknolojisinin ana akım olarak benimsenmesini engelleyen mevcut darboğazları başarıyla ele alacak. DeFi odaklı yükseltme, geliştiricilere ölçeklenebilirlik ve diğer bu tür sorunlar hakkında endişelenmek zorunda kalmadan sağlam ve sofistike DeFi çözümleri oluşturma fırsatları sağlayacaktır.

Algorand Kurucusu Silvio Micali, geliştirmeyle ilgili olarak şunları kaydetti:

“DeFi, dünyaya temelde sınırsız sayıda finansal ürün ve hizmete erişim sağlıyor. Yeni nesil dApp’lerin, birinci nesil blok zincirlerinin eksiklikleri nedeniyle durmaması önemlidir. Algorand’ın protokolü, gerçekten sorunsuz uygulamalara güç sağlamak için sağlam bir temel görevi görüyor ve akıllı sözleşmelere yaklaşımımız, onları günümüzün mevcut finansal hizmetleriyle rekabet edecek kadar yüksek performanslı ve işlevsel olarak yeterince gelişmiş hale getiriyor.”

Herkes DeFi’a Katılmak İstiyor

Algorand tarafından yapılan duyuru, bugüne kadar çok sayıda blockchain projesini çekmeyi başaran kripto endüstrisindeki DeFi alanının artan popülaritesini vurgulayan en son haber. Temmuz ayının başlarında BTCManager, IOST’un yılın geri kalanında çiçek açan DeFi alanına yoğun bir şekilde odaklanan H2 2020 yol haritasını güncellediğini bildirmişti.

Ancak, Yam projesinin muhteşem düşüşünden de anlaşılacağı gibi, bu yeni alanda her şey her şey mükemmel değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner