Yükleniyor...

Algoritmadan, Solana (SOL) için Mart Fiyat Tahmini!

Yapay zeka destekli bir algoritma, son zamanların magazinsel kripto para birimi Solana (SOL) için Mart ayında 31 dolar seviyesini işaret etti.

Algoritmadan Solana SOL icin Mart Fiyat Tahmini

Yapay zeka destekli bir algoritma, son zamanların magazinsel kripto para birimi Solana (SOL) için Mart ayında 31 dolar seviyesini işaret etti.

Kripto para birimlerinin yaşadığı gelişim, çevresel faktörlerden de doğrudan etkileniyor. Özellikle metaverse, AR ve VR destekli uygulamalar ile daha ilgi çekici hale getirilmeye çalışılıyor. Diğer taraftan kripto para birimleri, yapay zekanın sunduğu imkanlardan yararlanmaya başladı. Son zamanlarda popüler olan yapay zekayla oluşturulan bir algoritma, Solana için uzun vadeli bir fiyat tahmininde bulundu. Algoritma, Mart ayında SOL fiyatının 31 dolar olacağını düşünüyor.

Algoritma Solana (SOL) için Fiyat Verdi!

Merkeziyetsiz akıllı sözleşmeler platformu Solana, yatırımcı kitlesi ve topluluğu tarafından son zamanlarda oldukça yoğun destek gördü. SOL fiyatı da bu destek ışığında 8 dolarlık seviyeleri dip yaparak yükseliş trendine girdi. Algoritma, SOL‘un bu yükselişinin Mart ayına kadar süreceğini düşünüyor.

Çeşitli NFT etkinlikleri, Bonk Inu ile meme token akımı ve topluluğun yoğun desteği ile can bulan Solana, tekrar eski günlerine dönmek istiyor. Ancak kripto para piyasasında uzun süredir devam eden korku havası, majör coin’leri de etkisi altına almayı başardı. Olası bir kötü senaryo, büyük projeleri de yoğun düşüşlere sürükleyebiliyor.

Piyasa koşullarından bağımsız olarak algoritma, SOL gidişatının yükseliş yönlü olacağını ve 10 dolar seviyesinin altına sarkmayacağını tahmin ediyor.

Solana (SOL) algoritma
Algoritmanın ileriye dönük SOL çizelgesi.

Algoritma ve Solana (SOL) Fiyat Tahmini Nasıl Oluyor?

Günümüzün en önemli teknoloji gelişmesi olan yapay zeka, yavaş yavaş insan hayatına uyum sağlamaya başladı. Akıllı robot süpürgeler, akıllı evler, akıllı garajlar vb birçok alanda yapay zekanın önemi ortaya çıkıyor.

Yapay zeka, kripto sektöründe de kendisine yer buldu. Özellikle fiyat tahminlerinde bulunan yapay zeka, ileriye dönük hızlı bir analiz yapma imkanını elinde bulunduruyor.

CryptoPredictions tarafından alınan veriler, grafiksel olarak ileriye dönük hareket ediyor. Bu kapsamda SOL, Mart ayında 31 dolarlık seviyelere kadar ulaşabilecek görünüyor. Yapay zeka destekli algoritmanın bu tahmini, Ocak sonunda SOL‘un 32 dolara kadar yükselebileceğini de öne sürdü.

solana

Solana (SOL)

130.18 $

Solana (SOL) Grafik Analizi, Algoritma Haklı Çıkacak mı?

Popüler kripto para projesi Solana, ağ aktiviteleri ve topluluk büyümesiyle ön plana çıkıyor. Zorlu piyasa koşullarını atlatan SOL, 30 dolar seviyesine göz kırpmaya başladı.

Solana (SOL) Grafik Analizi
Solana (SOL) Grafik Analizi

Dün akşam saatlerinde yaşanan düşüş, ABD Adalet Bakanlığı kaynaklı gerçekleşti. Kripto para sektörüne yönelik konuşma yapacağını söyleyen ABD yetkilileri, kısa süreli bir volatiliteye neden oldu. Bu durum, SOL fiyatının da düşüş yaşamasına yol açtı.

25 dolar seviyesine ulaşan SOL, anlık haberlerin ve satış baskısının yarattığı etkiyle yaklaşık yüzde 17‘lik bir düşüş yaşadı. Sert düşüşü atlatan popüler kripto para birimi, toparlanma sürecinin sinyallerini verdi.

Düştüğü nokta olan 25 dolarlık seviyeyi direnç haline getiren SOL, olası bir alım gücü ve boğa baskısıyla bu noktaya hareket edebilir. Hacim boşluğunda bulunan kripto para birimi, alış yönlü etkiyle 25 dolar seviyesindeki direnci test etmek isteyebilir. Bu noktanın kırılması halinde, 30 dolarlık direnç noktası ön plana çıkıyor. SOL, güçlü hareketini sürdürürse 30 dolarda yer alan direnç noktasına doğru ivme kazanabilir.

Ancak, düşüşün kuvvetli olması ve boğaların çekilmesi halinde SOL fiyatı destek noktalarından güç almak isteyebilir. SOL yaşayacağı düşüşün etkisiyle, 17.50 dolar seviyesindeki yakın desteği deneyebilir. Bu destek noktasının zayıf kalması, sonraki destek noktası olan 14 dolara kadar bir düşüş yaşatabilir.

Piyasa koşullarına bakıldığında, algoritmanın tahmininin gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x