Yükleniyor...
Sponsored

Algoritmik Stablecoin USDN, Depeg Oldu

ABD dolarına algoritmik olarak sabit olan stablecoin Neutrino USD (USDN), sürdürülebilirliği üzerine spekülasyonlar arttıkça 0,91 dolardan işlem görmeye başladı.

Algoritmik Stablecoin USDN Dolar Peginden Uzaklasti

ABD dolarına algoritmik olarak sabit olan stablecoin Neutrino USD (USDN), sürdürülebilirliği üzerine spekülasyonlar arttıkça 0,91 dolardan işlem görmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Algoritmik stablecoin’ler, Mayıs ayında 83 milyar dolarlık piyasa değerini diplere çeken TerraUSD (UST) ve LUNA ekosisteminin çöküşünün ardından ön plana çıkmaya başladı. En son depeg yaşadıktan sonra dolar sabitine yaklaşan Acala’nın ardından USDN de değerinden uzaklaştı.

Stablecoin USDN, Depeg Yaşadı

Neutrino USDN, protokol yükseltmelerini uygulamak üzere güncellendiğinden 16 Haziran’dan bu yana ilk kez sabit değerini kaybetti. Waves tokeni (WAVES) tarafından desteklenen USDN, sürdürülebilirliği üzerine spekülasyonlar artmasıyla dolar karşısında depeg yaşayarak 0.91 dolara geriledi.

2022 yılının Nisan ayında Neutrino USD, 0,72 ile tüm zamanların en düşük fiyatına inen USDN, büyük bir toparlanma yaşayarak dolar sabitine yaklaşmıştı. Şirketin kurucusu Sasha Ivanov tarafından algoritmayla ilgili endişelerin dile getirilmesi USDN’nin yapısını bozdu.

CoinGecko verilerine göre, USDN son 7 gün içerisinde yüzde 7.5 düşerek 0,98 dolardan 0,91 dolara indi. Son 24 saat içerisinde yüzde 5’lik bir düşüş yaşandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x