Yükleniyor...

Alipay ve WeChat Pay’den Huobi’nin OTC Platformuna Ağır Suçlama

Çin'in önde gelen dijital ödeme sağlayıcıları Alibaba’nın Alipay ve Tencent’in WeChat Pay’inin kripto para borsası Huobi’ye yasal talepte bulunduğu bildiriliyor.

Huobi OTC

Çin’in önde gelen dijital ödeme sağlayıcıları Alibaba’nın Alipay ve Tencent’in WeChat Pay’inin kripto para borsası Huobi’ye yasal talepte bulunduğu bildiriliyor. Ödeme sağlayıcıları, borsanın OTC platformundan hem hizmetlerinin hem de logolarının kullanmasının yetkisiz olduğunu iddia ederek kaldırılmalarını talep ediyor.

Ödeme Sağlayıcıları Tarafından Huobi’ye Ödeme Hizmeti Sağlanmadı

Edinilen bilgilere göre, hem Alipay hem de WeChat Pay, Huobi’ye ödeme hizmeti sağlamadı ve kendi ticari markalarını kullanmalarına izin vermedi. Bununla birlikte, Huobi’nin OTC platformunun kullanıcıların ticaretini kolaylaştırmak için her iki sistemden de QR kodlarını kullanmalarına izin verdiği bildiriliyor. WeChat Pay ve Alipay ödeme yöntemlerinin, Huobi OTC platformunun resmi web sitesinde halen mevcut olduğu belirtiliyor. 29 Ocak’ta Huobi’nin adına konuşan bir temsilci, hiçbir firmadan yasal talep almadıklarını ve belirli bir ödeme platformun logosunun sadece ödeme bağlantısını göstermek için kullanıldığını söyledi. Huobi, taraflar arasında bir işbirliği olmadığını ve kullanıcıların para transferlerinin peer-to-peer ödemeler olarak kabul edildiğini vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Alipay, hesaplarını Ağustos 2018’de Bitcoin (BTC) OTC platformlarında sıklıkla kullanılmasından dolayı sıkı önlemler aldı. Yakın zamanda dünya genelinde bir milyar kullanıcıya ulaşan ödeme sağlayıcısı, sisteminin Bitcoin OTC’yi işlemede kullanılması için hesapları kısıtlamaya başladı. Önemli web siteleri ve hesaplar için bir izleme sisteminin başlatıldığı duyuruldu. Teknoloji devi Tencent tarafından geliştirilen ve bir milyar kullanıcısı bulunan Çinli sosyal medya platformu WeChat, daha önce kripto paralarla ilgili hesaplara karşı önlemler aldı. Hizmet, Ağustos 2018’de İlk Para Tekliflerini (ICO’lar) yayınladığından şüphelenilen birkaç hesabı devre dışı bıraktı. Eylül ayında WeChat, lisans ihlali nedeniyle Bitcoin madencilik devi Bitmain’in resmi satış kanalını engelledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x