Yükleniyor...

Allianz: Kripto Paralar Yasaklansın

2017 yılı geliri 1.

Allianz Kripto Paralar

2017 yılı geliri 1.87 milyar Euro olan Allianz Global Investors’ın CEO’su ve yatırım sorumlusu Andreas Utermann kripto paraların yasaklanması gerektiğini söyledi. Reuters’ın haberine göre Utermann, katıldığı bir panelde İngiltereli düzenleyici FCA’nın yöneticisine Andrew Bailey’e kripto varlıkları yasaklamaları gerektiğini söyledi.

Utermann’a göre birçok kripto para yatırımcısı piyasadaki sert düşüş sonrası paralarını kaybetti. Ona göre bunun yaşanmasının önlemek için düzenleyiciler kripto paralar konusunda daha sert kararlar almalıydı.

İngiltere Bankası’nın yöneticilerinden Bailey ise Utermann’ın kripto paralar konusunda acımasız davranıyor. Tüm bunlarla birlikte Bailey, kripto para piyasasını yakından takip ettiklerini söylerken ICO’ları mercek altına aldıklarını ekledi.

Utermann’ın da belirttiği gibi 2018 yılı boyunca kripto para piyasasında büyük kayıplar görüldü. Bitcoin 20.000 dolar seviyesinden 3.500 doların altını gördü. Bitcoin’deki kayıp yüzde 80’leri görürken altcoin’lerde de durum farklı değil.

Daha önce kripto para birimlerini ve Blockchain’i hedef alarak poliçe belirlemek için FCA’nın bir birim oluşturduğunu duymuştuk. Bu birim Blockchain teknolojisinin potansiyel etkileri ve faydaları üzerine araştırma yapmak ve elde edilen veriler için düzenleme haritası oluşturmak ile görevlendirilmişti.

Tüm bunlarla birlikte FCA, geçtiğimiz ay bazı kripto para birimlerini yasaklayabileceğini duyurmuştu. Birçok yatırımcı için son derece karmaşık, yüksek volatiliteli ve genellikle kaldıraçlı değerlerin satılmasının pazar altyapısına uymadığına dair endişeler dile getiriliyordu. Kripto para piyasasında görülen düşüşle birlikte FCA’nın baskısını azalttığı iddia edildi. Ayı piyasasının negatif etkilerinin yanısıra FCA gibi düzenleyicilerinin baskısını azaltmak gibi pozitif etkilerininde olduğunu görüyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner