Alman Bankaları Bitcoin Depolamaya Başlayabilir! • Coinkolik
Yükleniyor...

Alman Bankaları Bitcoin Depolamaya Başlayabilir!

Çoğu ülke kripto para birimlerini anlamak ve düzenlemek için uğraşırken, Almanya onları halkla buluşturacak önemli bir düzenlemeye gidebilir.

Alman Bankaları Bitcoin Depolamaya Başlayabilir

Çoğu ülke kripto para birimlerini anlamak ve düzenlemek için uğraşırken, Almanya onları halkla buluşturacak önemli bir düzenlemeye gidebilir. Federal Mecliste (Bundestag) sunulan yeni bir yasa tasarısı, müşterilerin Bitcoin ve diğer dijital varlıkları doğrudan bankalarda saklayabilmelerinin gerektiğini ortaya koyuyor. youtube magazin

Alman Bankalarında Bitcoin Depolanması Ne Anlama Geliyor?

Almanya’da kripto paraların benimsenmesi ve kullanılmasına öncülük edecek önemli bir yasa tasarısı sunuldu. Tasarı, banka müşterilerinin kripto para cinsinden fayda sağlamaları için yeni kuralların uygulamaya alınmasını amaçlanırken, 2020 itibariyle Alman bankalarının müşterileri için Bitcoin ve dijital varlıkları depolaması gerektiğine değiniliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tasarıya göre finansal kurumlar kripto para birimlerinin geleneksel varlıklarla benzer şekilde kullanılmasına izin verecek. Müşteriler, hisse senetleri ve tahvil gibi menkul kıymetleri işletebilirken, çevrimiçi bankacılığı kullanarak fiat para ile kripto para alıp satabilecekler.

Söz konusu yasa tasarı, esas olarak kara para aklamayı engellemek amacıyla sunulan bir önceki yasa tasarının güncellenmiş şekli.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x