Yükleniyor...

Alman Bankası Gelecek Yıl Kripto Para Fonu Başlatacak

Önemli Alman bankası, kurumsal ilgi arttıkça Bitcoin, Ethereum ve Stellar gibi büyük hacimli kripto para birimlerine pasif olarak yatırım yapacak.

alman bankasi kripto para fonu

Önemli Alman bankası, kurumsal ilgi arttıkça Bitcoin, Ethereum ve Stellar gibi büyük hacimli kripto para birimlerine pasif olarak yatırım yapacak.

Alman bankası Hauck & Aufhäuser, 2021’de bir kripto para fonu başlatacak. Portföy, Bitcoin, Ethereum ve Stellar gibi büyük kripto para birimlerine sahip olacak. Bankanın başkanı, kripto para birimlerinin kurumsal yatırımcılar arasında “giderek daha çekici” hale geldiğini söyledi.

1796’da kurulan orta ölçekli bir Alman bankası olan Hauck & Aufhäuser, bugün erken saatlerde duyurduğu üzere Ocak 2021’de pasif olarak yönetilen bir kripto fonu başlatacak.
Resmi olarak HAIC Dijital Varlık Fonu I olan fon, Bitcoin, Ethereum ve Stellar’ı elinde tutacak ve yüksek net değerli yatırımcılara ve kurumsal müşterilere yönelik olacak. Hauck & Aufhäuser, lansman için Berlin fintech oyuncusu Kapilendo ile ortaklık kurdu.

Yatırımcılar belirli bir abonelik dönemiyle sınırlı kalmayacak yani istedikleri zaman yatırım yapmayı ya da fondan vazgeçmeyi seçebilecekler. Ancak minimum yatırım 200.000 euro (243.000 dolar) olacak. Müşteriler, yatırımlarının %2,05’i oranında sektör ortalamasından ücretlendirilecek. Sorunsuz bir satış sağlamak için tüm kripto para tahsisleri; mevcut piyasa değerleri, nitel veriler ve yüksek likiditeye göre seçilecektir. Hauck & Aufhäuser, portföyün bu kriter dikkate alınarak toplam kripto varlıkları pazarının %85’inden fazlasını kapsadığını söyledi.

Yenilikçi Bir Yatırım Aracı

Hauck & Aufhäuser Yönetim Kurulu üyesi Holger Sepp yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin kurumsal yatırımcılar arasında giderek daha çekici hale geldiğini görüyoruz. İlk kripto fonumuzun piyasaya sürülmesiyle, Hauck & Aufhäuser’in yerleşik kalite standartlarını ve yüksek taleplerini karşılarken, aynı zamanda müşterilerimize yeni kripto varlık sınıfına ucuz ve güvenli erişim sağlayan yenilikçi bir yatırım aracı yarattık.”

Duyuruda bankanın yakın zamanda Almanya merkezli blockchain girişimlerini desteklemek için de bir yatırım şirketi kurduğu ifade edildi. Gelişme, Alman düzenlemeleri ve kripto para birimlerinin benimsenmesi için ortaya çıkan son yenilik. Ülke, bu yılın başlarında Bitcoin’i “yasal bir finansal araç” olarak tanıdı, birkaç Bitcoin borsası alım satım fonu listeledi ve endüstrinin geleceğini sağlamak için birkaç kripto para düzenlemesi getirdi.

Ekran Resmi 2020 12 03 20.28.32
Kaynak: Decrypt

Ama hepsi bu kadar değil. 2019’da Alman bankası Bitcoin’in 90.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Ve kripto para biriminin son hareketleri göz önüne alındığında, bu tahmin boş bir hayal olmayabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x