Yükleniyor...

Alman Düzenleyici BaFin, NFT’leri Hedef Aldı

Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin), NFT'lerin henüz menkul kıymetler şeklinde değerlendirilmeye hazır olmadığını belirtti.

BaFin

Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin), NFT’lerin henüz menkul kıymetler şeklinde değerlendirilmeye hazır olmadığını belirtti.

BaFin, NFT için sınıflandırma zorluklarına değinerek şuan için menkul kıymetler şeklinde sınıflandırmanın doğru olmadığını ifade etti. BaFin dergisi, 8 Mart tarihinde yayınlamış olduğu yazı doğrultusunda, NFT sektörüne değinmiş oldu. NFT’ler hakkında çekincelerini dile getiren alman düzenleyici BaFin, güncel süreç için bahsederek NFT‘lerin henüz menkul kıymetler şeklinde nitelendirilmesinin doğru olmayacağını vurguladı.

BaFin, NFT’ler için Farklı Bir Durum Öneriyor

NFT 3

Şuan için NFT‘leri menkul kıymet şeklinde sınıflandırmayan BaFin, gelecek planlamaları için bunun değişebileceğini bildirdi. Gelecek süreç için açıklamalarda bulunan BaFin, “NFT’ler menkul kıymet şeklinde sınıflandırılabilir örnek olarak 1.000 NFT’nin aynı geri ödemeyi ve faiz talepleri içermesiyle sağlanabilir.” şeklinde ifadelerini dile getirdi.

Alman düzenleyici sistemi BaFin, NFT‘leri henüz menkul kıymet şeklinde sınıflandırmayarak farklı bir yaklaşım önerisinde bulundu. Kripto varlığı sınıflandırmasına değinen BaFin, NFT‘lerin sınıflandırmak amacıyla gerçekleşecek durumlara göre hamlede bulunacağını belirtti. Ayrıca Şuan için NFT sınıflandırmalarına tam olarak sıcak bakmayan BaFin, ilerki süreç için durumun değişebileceğini bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner