Yükleniyor...

Alman Şirket, Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yaptığını Duyurdu

Almanya merkezli SynBiotic SE, değer kaybeden Euro'ya karşı korunmak için Bitcoin kullanan ilk esrar odaklı halka açık şirket oldu.

bitcoin yatirimi euro alman sirket

Almanya merkezli SynBiotic SE, değer kaybeden Euro’ya karşı korunmak için Bitcoin kullanan ilk esrar odaklı halka açık şirket oldu.

SynBiotic SE, açıklanmayan miktarda Bitcoin’e yatırım yaptığını duyurudu. Şirket, düşen fiattan korunmayı planladığını söylüyor. İddialara göre Almanya’daki diğer halka açık şirketler de Bitcoin’e yatırım yaptı.

Münih merkezli SynBiotic SE, Bitcoin’e yatırım yaparak Euro’nun devalüasyonuna karşı önlem alacağını duyurdu. Şirket yaptığı açıklamada, kararın fiyat spekülasyonuna değil, düşen fiat para birimine karşı korunma planına dayandığını söyledi:

“Bitcoin, geleneksel para birimlerinin tam bir antitezi: hacmi 21 milyon birimle sınırlıdır. Kripto para biriminin merkezi olmayan organizasyonu ve blok zincirinin değiştirilmeye karşı korumalı olmasıyla beraber bu sınır garantilidir ve dokunulmazdır.”

İtibari paranın devalüasyonuna ilişkin endişeleri dile getiren şirket, Bitcoin’e fiat’tan daha uzun vadeli güven duyduklarını açıkladı. Euro veya ABD Doları gibi para birimlerinin sadece merkezileştirilmiş olmayıp aynı zamanda “para arzını ölçülemeyecek şekilde genişletebilen” politikacılardan da etkilendiğini ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x