Ana Sayfa Kripto Paralar Bitcoin (BTC) Alman Xolaris Service KVAG, Bitcoin Madenciliğine Özel Sermaye Fonunu Duyurdu

Alman Xolaris Service KVAG, Bitcoin Madenciliğine Özel Sermaye Fonunu Duyurdu

Almanyalı alternatif yatırım fonu yöneticisi Xolaris Service KVAG, şirketin onayladığı Bitcoin madenciliğine özel sermaye fonunu duyurdu.

Temmuz ayında Hong Kong ofisi açılışı da dahil olmak üzere çeşitli genişlemeler yapan Xolaris, Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki düşüşe rağmen Bitcoin’e olan talebin devam ettiğini söylüyor.

Fon, 250.000 Euro’luk (285.000 dolar) bir asgari yatırım giriş sınırına sahip olacak ve 30 milyon Euro ile 50 milyon Euro’luk (34 milyon dolar – 57 milyon dolar) arasında bir hacim hedefi bulunuyor.

Portföy yönetiminin başkanı Stefan Klaile, “Profesyonel yatırımcılardan sürekli olarak kripto para birimi (Bitcoin) için düzenlenmiş bir ürünü sunma talebi aldık […]” açıklamasında bulundu.

Fon, İsveç’te mevcut bir madencilik çiftliğinin sahibi olan Marc Stehr ile birlikte, fonun sermayesinin önce çiftliğin genişlemesine doğru ilerlemesiyle ortak bir proje olarak sunulacak.

Kararın Stehr’un kanıtlanmış bir şekilde Bitcoin’i başarılı bir şekilde üreten operasyonel madencilik altyapısına erişimi nedeniyle alındığı kaydediliyor. Klaile, “Bu bir dizi riski ortadan kaldırıyor” yorumunda bulundu.

Bitcoin fiyatlarındaki yaklaşık 3.500 dolarlık düşüş, birçok madencinin kârlılığını ödeyecek gibi görünüyordu. Çin, kriz nedeniyle madencilik donanımlarının üretiminde büyük düşüş gördü. Geçtiğimiz hafta ABD merkezli madencilik çiftliği Giga Watt iflas başvurusunda bulundu.

Tüm bunlarla birlikte Paraguay hükümeti, dünyanın en büyük Bitcoin madencilik çiftliğini inşa etmek için “Altın Kaz”ın destekleneceğini duyurdu.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya Hesaplarımız

597BeğenenlerBeğen
9TakipçilerTakip Et
6,136TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Bloomberg Tether’ı İnceledi: Tether (USDT) Hakkındaki İddialar Gerçek mi?

Bloomberg News tarafından incelenen Tether'ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı. Şirketin ABD Doları rezervleri, Kanada, Bahamalar ve Porto Riko dahil...

Spencer Bogart Bitcoin’in Fiyatı için 50.000 Dolarlık Öngörüsünü Koruyor!

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80'ini kaybetti. Ancak Spencer Bogart, dijital paranın şu anki değerini hala %1328'e kadar...

JPMorgan: Bitcoin Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkutuyor

Kurumsal yatırımcılar uzun süredir kripto para ayı piyasasından korkuyor. En azından küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. analistlerinden...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin 4.000 Doları Görür mü?

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi. Bitcoin yüzde 11'den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan...

Kurumsal Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Tezgah Üstü Piyasalardan Bitcoin (BTC) Alıyor!

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar. Kurumsal yatırımcıların piyasaya ilgi gösterdikleri ama bir türlü piyasaya giriş yapmadıkları bilinen bir gerçek. Araştırma...