Ana Sayfa Bitcoin (BTC) Alman Xolaris Service KVAG, Bitcoin Madenciliğine Özel Sermaye Fonunu Duyurdu

Alman Xolaris Service KVAG, Bitcoin Madenciliğine Özel Sermaye Fonunu Duyurdu

Almanyalı alternatif yatırım fonu yöneticisi Xolaris Service KVAG, şirketin onayladığı Bitcoin madenciliğine özel sermaye fonunu duyurdu.

Temmuz ayında Hong Kong ofisi açılışı da dahil olmak üzere çeşitli genişlemeler yapan Xolaris, Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki düşüşe rağmen Bitcoin’e olan talebin devam ettiğini söylüyor.

Fon, 250.000 Euro’luk (285.000 dolar) bir asgari yatırım giriş sınırına sahip olacak ve 30 milyon Euro ile 50 milyon Euro’luk (34 milyon dolar – 57 milyon dolar) arasında bir hacim hedefi bulunuyor.

Portföy yönetiminin başkanı Stefan Klaile, “Profesyonel yatırımcılardan sürekli olarak kripto para birimi (Bitcoin) için düzenlenmiş bir ürünü sunma talebi aldık […]” açıklamasında bulundu.

Fon, İsveç’te mevcut bir madencilik çiftliğinin sahibi olan Marc Stehr ile birlikte, fonun sermayesinin önce çiftliğin genişlemesine doğru ilerlemesiyle ortak bir proje olarak sunulacak.

Kararın Stehr’un kanıtlanmış bir şekilde Bitcoin’i başarılı bir şekilde üreten operasyonel madencilik altyapısına erişimi nedeniyle alındığı kaydediliyor. Klaile, “Bu bir dizi riski ortadan kaldırıyor” yorumunda bulundu.

Bitcoin fiyatlarındaki yaklaşık 3.500 dolarlık düşüş, birçok madencinin kârlılığını ödeyecek gibi görünüyordu. Çin, kriz nedeniyle madencilik donanımlarının üretiminde büyük düşüş gördü. Geçtiğimiz hafta ABD merkezli madencilik çiftliği Giga Watt iflas başvurusunda bulundu.

Tüm bunlarla birlikte Paraguay hükümeti, dünyanın en büyük Bitcoin madencilik çiftliğini inşa etmek için “Altın Kaz”ın destekleneceğini duyurdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti