Yükleniyor...

Almanya’dan Kripto Para Borsalarına 250 Bin Dolarlık Lisans Faturası!

Hatırlanacağı üzere 5.

Almanya Kripto Para Borsaları

Hatırlanacağı üzere 5. AML Direktifi AB’ye üye ülkelerde yer alan kripto para borsalarının ve cüzdan sağlayıcıların yerel makamlara kaydolmaları şartını getirmişti.

Bunun üzerine harekete geçen Almanya yasa yapıcıları, 30 Mayıs 2018 tarihli Avrupa Birliği 5. AML Direktifi kapsamında 29 Kasım 2019’da kripto varlıklara ilişkin yeni kurallar oluşturdular. Alman yetkililer, ülkede faaliyet gösteren borsa ve cüzdan sağlayıcılarının Almanya’nın bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu olan BaFin’den lisans almaları zorunluluğunu getirdi.

1 Ocak’tan sonra kurulacak olan şirketlerin lisans almak zorunda ve lisans almayanların faaliyetleri yasa dışı kabul edilecek. Öte yandan bu tarih öncesinde kurulmuş şirketlere Kasım ayına kadar süre tanındı.

Konu hakkında Cryptonews’e konuşan Alman avukat Dr. Johannes Blassl, BaFin lisansı almanın yüksek maliyetli olmasından dolayı startup’ların zorlanacağını söyledi. Blassl, Startup’lar ya da bankalar gibi daha büyük şirketler için bir lisans almanın maliyetinin yaklaşık 250 bin ABD Doları’Nı bulduğunu ifade etti ve küçük işletmelerin kapanabileceğini, daha büyük olanların ise muhtemelen lisans başvurusuda bulunacaklarını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x