Yükleniyor...

Almanya’da Bankaların Kripto Para Satış ve Saklama Hizmetleri Sunmalarına Onay Çıktı!

Bugün Almanya parlamentosu, bankaların gelecek yıldan itibaren kripto para satışı ve saklama hizmetleri sunmalarına izin veren kanun tasarını onayladı.

Almanya Bankaların Kripto Para Satış ve Saklama Hizmetleri Sunmalarına Onay Verdi

Bugün Almanya parlamentosu, bankaların gelecek yıldan itibaren kripto para satışı ve saklama hizmetleri sunmalarına izin veren kanun tasarını onayladı. Yeni kanun 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girecek ve ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarıyla birlikte dijital varlık gözetimi hizmeti sunan şirketlerin lisans başvurusunda bulunmalarını gerektirecek.

Kanun, yalnızca dünyanın dördüncü en büyük ekonomisi olan Almanya’yı kripto paraları regüle etme konusunda ön safha koymakla kalmayacak, aynı zamanda kripto paraların kullanımını da artıracak.

Almanya merkezli kripto para danışmanlığı hizmeti sunan DLC’nin ortağı Sven Hildebrandt yeni kanun hakkında şunları söyledi:

“Almanya, kripto paraların regüle edilmesine öncülük ediyor. Bu, güvenlik ve regülasyon isteyen kurumsal yatırımcıların Almanya’ya gelmesini sağlayacak.”

Tasarı, bu ayın başlarında Alman Parlamentosu’nun alt meclisi olan Federal Meclis (Bundestag) tarafından kabul edildi ve bugün üst meclis Federal Konsey (Bundesrat) tarafından onaylandı. Tasarıyla şu anda bankaların doğrudan kripto para biriminde işlem yapmasını yasaklayan Avrupa Birliği’nin dördüncü kara para aklama yönergesindeki bir madde değiştirildi. Bankalar kurumsal yatırımcıların yanı sıra bireysel yatırımcılara da kripto para satışı ve saklama hizmeti sunabilecekler.

Kanunla aynı zamanda Binance, Kraken ve diğer dijital varlık gözetim hizmeti sunan borsaların, Almanya’da çalışmaya devam etmek için Alman düzenleyici Bafin’den lisans almaları şartını getiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner