Yükleniyor...

Almanya’dan Dijital Euro Açıklaması

Almanya Maliye Bakanı, ECB'nin dijital Euro çalışmalarını hızlandırmasını istiyor.

almanyadan dijital euro aciklamasi

Almanya Maliye Bakanı, ECB’nin dijital Euro çalışmalarını hızlandırmasını istiyor. Bakan, dün gerçekleşen bir konferansta dijital ödeme çözümlerine yüksek talep olduğuna dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkez bankası dijital para birimi (CBDC) arayışı, halk dijital ödemeye daha fazla çözüm aramaya devam ettikçe daha da güçleniyor. Alman Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz, artan dijital para talebini karşılamak için Cuma günü Avrupa Merkez Bankası’nı dijital Euro için hazırlıklarını hızlandırmaya çağırdı. Dijital para biriminin hem yerel hem de uluslararası ödemelerin iyileştirilmesinde çok önemli bir rol oynayacağını vurguladı.

ECB Dijital Euro Üzerinde Çok Çalışmalı

Alman maliye bakanı bugün çevrimiçi bir konferansta, Avrupa kıtasındaki ödemelerin geleceği hakkında düşüncelerini dile getirdi. Birçok işletmenin ve tüketicinin dijital paraya yüksek ilgi gösterdiğine dikkat çekti. Bu notla birlikte, merkez bankasının dijital ödemelere çözüm oluşturmada çalışmalarını artırması gerektiğini belirtti. Bakan şunları şöyledi:

“Dijital Euro konusunda çok çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu, bekleyip görmemiz gereken bir şey değil. Artık dijital euro ile bir şeyler yapmamız gerektiğine her an karar verebilmeliyiz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x