Yükleniyor...

Altcoin Kıyameti: Yolda Kalan ve Yola Devam Eden Altcoin’ler

Geçen yıl çoğu altcoin için ayı piyasası devam etti.

altcoin kıyamet

Geçen yıl çoğu altcoin için ayı piyasası devam etti. Birkaç altcoin dışında neredeyse piyasanın tamamı yılı başladıkları fiyatın altında bitiriyor. 2019’un vahşi piyasa şartlarından kurtulup hayatta kalmayı başaran çok az altcoin var.

2019: Bir Altcoin Kabusu

Bu yıl kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonu %55’ten fazla büyüse de, esas olarak Bitcoin hakimiyeti sürüyor. Kripto para birimi kralı 2019’da %95 fazla değer kazandı, ancak bu kârlılık dijital meslektaşları için söylenemez.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para varlığı bu yıl yine kayıplar yaşadı. 350 doların üzerinde bir rallinin ardından Ethereum Ocak ayında 130 dolara düştü. Bu, varlığı zirveden %90 aşağıya indirdi ve hala kripto kışının etkisinde olduğunu gösterdi.

Ethereum’un hikayesi kötüyse, Ripple’ın durumu berbattır. XRP, sınır ötesi transfer tokenini iki yıl içinde en düşük seviyeye düşürerek bu yıl %45 değer kaybetti. Fiyatlar şu anda 2017 balonundan öncesine geri döndü ve XRP’yi tüm zamanların en yüksek seviyesinden %95 oranında aşağı çekti.

Bitcoin Cash Ocak ayı fiyatlarına göre biraz yükseldi, ancak tüm yıl BTC forku için oldukça düz kaldı. 500 dolara kadar bir pump yaşansa da 200 dolara geri dönüldü ve en popüler dördüncü kripto varlığı için bağımsız bir hareket olmadı.

Litecoin 145 dolara çıkmak için neredeyse %400’lük destansı bir halving artışına sahipti, ancak o zamandan beri kış seviyeleri olan yaklaşık 40 dolara düştü. LTC’nin 2020’de ağabeyi olmadan çok şey yapması pek olası değil.

“Ethereum katili” EOS, tokenin abartılana ulaşamaması ve merkezileşme endişeleri altında parçalanması nedeniyle EOS kendisini öldürüldü. EOS şu anda yıl başında olduğundan daha düşük seviyede işlem görüyor.

Bitcoin SV, yıl sonu fiyatı yaklaşık 100 dolar olan başka bir etkisiz altcoin idi ve sene sonunu zararla kapatanlar listesine girdi.

İlk 10’da bulunan ve Ripple’ın ardından en çok kaybeden Stellar oldu. Bu yıl boyunca, XLM %60’lık bir düşüşle ayı piyasasını iki yıla kadar genişletti.

Tron, Cardano, Cosmos, LEO ve Monero dahil olmak üzere yüksek piyasa değeri olan altcoin’lerin neredeyse tamamı yılı başladığı seviyeyle eşit veya daha düşük bir seviyede tamamladı.

Hayatta Kalan Altcoin’ler

Binance Coin, yılın ilk yarısında %560 artışla 2019’un az sayıdaki üretken altcoin’inden biridir. Yıl sonunda, BNB dijital düşüşte diğerlerini takip etti, ancak hala başlangıçtan %130 daha yüksek bir seviyede işlem görüyor.

Tezos, 1 Ocak’tan bu yana %185 artışla 2019’un bir diğer favorisiydi. Staking ödülleri sunan büyük borsalar, XTZ fiyatlarını yönlendirerek yılın en iyi performans gösteren altcoinlerinden biri haline getirdi.

Borsa temelli tokenler bu yıl kendilerini gösterdi ve Huobi Token 2019’da bir başka üç basamaklı kazanç elde eden altcoin oldu. HT, son on iki ay boyunca Binance’nin BNB’sine katılarak %160 kâr etti.

İlk 20’nin en iyi oyuncusu şüphesiz Chainlink oldu. Yılı başladığından %530 daha yüksek kazançla kapatan Chainlink diğer tüm altcoin’lerden daha iyi performans gösterdi.

Başka bir büyük ölçekli alternatif bir dalga oluşmazsa, yukarıda bahsedilen kripto varlıkların çoğu 2020’de faiz, likidite ve hacim düşüşü olarak düşmeye devam edecektir. Sadece en güçlü olanlar hayatta kalacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x