Yükleniyor...

Altcoin’lerin %92’si Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterdi

Bitcoin (BTC) olağanüstü bir boğa koşusunun ardından geçen hafta itibariyle düşmeye başladı

altcoin lerin yuzde 92si bitcoin den btc daha iyi performans gosterdi

Bitcoin (BTC) olağanüstü bir boğa koşusunun ardından geçen hafta itibariyle düşmeye başladı. Ancak geçtiğimiz saatlerde yaşadığı sert düşüşle bile, hala bir ay önceki seviyesinin çok üzerinde yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Peki altcoin piyasasına ne oluyor? Altcoin fiyatları kaçınılmaz olarak Bitcoin’in fiyatından etkileniyor, ancak ilginç bir şekilde altcoin’ler en son fiyat hareketinde BTC’yi takip ediyor gibi görünmüyor.

LongHash, Messari’nin fiyat verilerini kullanarak, günlük bildirilen işlem hacmi en az 100 milyon dolar olan 69 altcoin’i inceledi. Bunların %33’ü dolar karşısında düşerken, %66’sı yükseliş yaşadı ve bu yükseliş yaşayan 46 altcoin’in yarısından fazlasının dolar karşısında kazandığı değer %10’u buldu.

Fiyat düşüşü yaşayan kripto para birimleri arasında, en sert düşüşü Bitcoin (BTC) yaşadı. Sadece 5 altcoin (wrapped BTC, Dash, Bitcoin SC, Zcash ve Maker) bundan daha fazla fiyat düşüşü gördü.

Diğer bir deyişle, altcoin’lerin %92’si son yedi gün içinde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Tabii ki, lider kripto para biriminin düşüşü diğer altcoin’lere kıyasla farklı bir şekilde ele alınıyor. Bunlardan birincisi, düşüşün geçici olma ihtimalinin yüksek olması. İkincisi ise, kripto para birimleri arasında liderliği kaybetmek için çok daha fazla düşmesi gerektiği.

Ethereum (ETH) geçen hafta Bitcoin’e kıyasla %22’den fazla artış göstermiş olabilir ancak piyasa değeri dört katına çıksa bile yine de Bitcoin’in gerisinde kalabilir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x