Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Altcoin’lerin %92’si Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterdi

Altcoin’lerin %92’si Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterdi

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) olağanüstü bir boğa koşusunun ardından geçen hafta itibariyle düşmeye başladı. Ancak geçtiğimiz saatlerde yaşadığı sert düşüşle bile, hala bir ay önceki seviyesinin çok üzerinde yer alıyor.

Peki altcoin piyasasına ne oluyor? Altcoin fiyatları kaçınılmaz olarak Bitcoin’in fiyatından etkileniyor, ancak ilginç bir şekilde altcoin’ler en son fiyat hareketinde BTC’yi takip ediyor gibi görünmüyor.

LongHash, Messari’nin fiyat verilerini kullanarak, günlük bildirilen işlem hacmi en az 100 milyon dolar olan 69 altcoin’i inceledi. Bunların %33’ü dolar karşısında düşerken, %66’sı yükseliş yaşadı ve bu yükseliş yaşayan 46 altcoin’in yarısından fazlasının dolar karşısında kazandığı değer %10’u buldu.

Fiyat düşüşü yaşayan kripto para birimleri arasında, en sert düşüşü Bitcoin (BTC) yaşadı. Sadece 5 altcoin (wrapped BTC, Dash, Bitcoin SC, Zcash ve Maker) bundan daha fazla fiyat düşüşü gördü.

Diğer bir deyişle, altcoin’lerin %92’si son yedi gün içinde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Tabii ki, lider kripto para biriminin düşüşü diğer altcoin’lere kıyasla farklı bir şekilde ele alınıyor. Bunlardan birincisi, düşüşün geçici olma ihtimalinin yüksek olması. İkincisi ise, kripto para birimleri arasında liderliği kaybetmek için çok daha fazla düşmesi gerektiği.

Ethereum (ETH) geçen hafta Bitcoin’e kıyasla %22’den fazla artış göstermiş olabilir ancak piyasa değeri dört katına çıksa bile yine de Bitcoin’in gerisinde kalabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar