Yükleniyor...

Altcoin Sezonu Aylarca Gelmeyebilir!

Altcoin sezonu ne zaman?

Altcoin Sezonu Aylarca Gelmeyebilir

Altcoin sezonu ne zaman? sorusu tüm yatırımcıların merak ettiği bir konudur, ancak Bitcoin fiyatı yukarı yönlü ivme göremediğinden, kripto piyasası kısa vadede daha derin bir gerileme riski altındadır. Bitcoin fiyatı uzun bir süre boyunca 6.000 dolar seviyesini korurken, altcoin’ler daha fazla dezavantaj görmeye devam ediyor.

Altcoin Sezonu Ne Zaman?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tanınmış kripto para analisti DonAlt bu durumla alakalı şunları söyledi:

BTC yukarı, aşağı veya yana gidebiliyor gibi görünüyor. Altcoin’ler ise aşağı, aşağı veya aşağı gidebilecek gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatı, özellikle yüksek riskli varlıklara yönelik iştah azalması nedeniyle geç bir düşüş göstermiştir. Altcoin’ler, yatırımcıların almak istemedikleri ek bir risk oluşturmaktadır.

Altcoin’ler Hırpalandı

7 Mart’tan bu yana, yaklaşık üç hafta içinde, kripto piyasasının değeri 264 milyar dolardan 175 milyar dolara gerileyerek yaklaşık 89 milyar dolar değer kaybetti. Sonuç olarak, yatırımcılar Tether gibi sabit paralara akın ederken altcoin’ler hem USD hem de Bitcoin’e karşı düşük performans gösterdi.

Bitcoin fiyatındaki %5’lik bir düşüşün ardından, teknik analistler yakın vadede Bitcoin için dik bir düşüş bekliyorlar. Kripto trader’ı Michael van de Poppe’ye göre, Bitcoin için güçlü destek seviyeleri 5.800 dolar ve 5.250 dolar olarak ayarlandı.

FTX’teki altcoin endeksi, altcoin piyasasının sadece 43 gün içinde yüzde 56’lık büyük bir düşüş yaşadığını gösterdi ve endeks 2017’den beri görülmeyen seviyelere düştü.

Koronavirüs Piyasalarda Belirsizliğe Sebep Oluyor

Küresel ekonominin koronavirüs salgınının ekonomik sonuçlarından kurtulana kadar “altcoin sezonu”nun başlaması pek olası gözükmüyor. Kripto para piyasasındaki tüm borsalar ve varlıklar arasında alım emirleri ve satın alma talebi arasında büyük farklar bulunuyor. Bu da yakın vadede tüm varlık sınıfının daha fazla acı çekeceğini gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x