Anasayfa Altcoin Haberleri Altcoin Sezonu Başladı Mı Bitti Mi? İşte Small Caps Altcoin Endeksi Verileri

Altcoin Sezonu Başladı Mı Bitti Mi? İşte Small Caps Altcoin Endeksi Verileri

ABONE OL:google-news

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, küçük hacimli kripto para varlıkları (altcoin’ler) Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye başladı. BTC’ye karşı başlayan bu ayaklanmanın geleceğini gösteren açık teknik ve temel işaretler bulunuyor.

Altcoin’ler Oldukça İyi Performans Gösteriyor

Kripto para araştırma firması Arcane Research’ın 22 Mayıs’ta yayınladığı bir rapora göre, Small Caps Altcoin Endeksi (en iyi 30-70 kripto para biriminin ağırlıklı endeksi), son haftalarda Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Ethereum, Litecoin, XRP ve benzeri kripto paraları hariç tutan bu kripto varlık sınıfı, Mayıs ayından bu yana %20’den fazla arttı. Aynı zaman dilimi içinde, BTC sadece %2,57 artarken diğer büyük hacimli altcoin’ler neredeyse hiç değişmemiştir.

Arcane Research tarafından yapılan araştırma (22 Mayıs 2020 raporu).
Arcane Research tarafından yapılan araştırma (22 Mayıs 2020 raporu).

Small Caps Altcoin Endeksi, bu hafta Coinbase listelemesiyle yüzde yüzden fazla artış gösteren OmiseGo dahil olmak üzere gruptaki belirli birkaç kripto varlık tarafından desteklendi.

CoinMarketCap verileri, ICON, Theta Token, Ravencoin, Ren ve Holo’nun perakende yatırımcıların temel değişiklikleri ve devasa satın alımları nedeniyle geçen hafta önemli ölçüde büyüdüğünü gösteriyor.

Sadece iki hafta önce, Bitcoin’e karşı başarılı işlem gören küçük altcoin’lerin, yatırım potansiyelinin olduğu varsayılabilir. Ancak, birtakım analistlere ve yatırımcılara göre, altcoin’ler düşük performans göstermeye hazırlanıyor.

Altcoin’ler Yatırımcılara Güven Vermiyor!

Altcoin’lerin uzun vadede ve hatta kısa dönemlerde tutarlı bir şekilde daha yüksek performans göstermesi olası değildir, çünkü yatırımcılar Altcoin’lerin çoğunda çok az yatırım değeri görmektedir.

Tanınmış hisse senedi yorumcusu Stephen Burns, “altcoinlerin %99,9’unun satın alma ve tutma süresinin sıfıra gittiğini ve altcoinlerin sıfır değere sahip oldukları ” söyledi.

Teknik Oluşumlar Altcoin Boğalarını Destekliyor

Kripto Para analisti Josh Olszewicz, 15 Mayıs’ta Bitcoin’in baskınlık makro grafiğinin bir golden cross formasyonu yazdırdığını gözlemledi. Golden cross, “nispeten kısa vadeli hareketli ortalama uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktığında” oluşur ve bunu genellikle “yükseliş patlaması” takip eder.

Bitcoin dominance “golden cross” oluşumu
Bitcoin dominance “golden cross” oluşumu

Eğer bu oluşumu altcoin’lere akan yüksek hacim takip ederse o zaman gerçekten bir altcoin sezonunun başladığını düşünebiliriz. Ancak hacimsiz bir golden cross beklenen etkiyi göstermeyebilir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

918BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,465TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar