Yükleniyor...

Altcoin Sezonu mu Geliyor? Bitcoin Hakimiyeti Düşerken Altcoin’lerdeki Long Pozisyonların Sayısı Artıyor

Kripto para borsası Binance'ın araştırma kolu Binance Research yakında yeni bir“altcoin sezonunun başlayabileceğini gösteren bir rapor paylaştı.

Altcoin Sezonu Geliyor Bitcoin Hakimiyeti Zayıflarken Altcoin Long Pozisyonları Artıyor

Kripto para borsası Binance’ın araştırma kolu Binance Research yakında yeni bir“altcoin sezonunun başlayabileceğini gösteren bir rapor paylaştı.

Altcoin’lere Olan İlgi Artıyor

Binance, Şubat ayı boyunca Bitcoin hakimiyetinin yüzde 40’tan yüzde 27’ye kadar düştüğünü ve bu düşüşün Bitcoin’in gördüğü en keskin değişikliklerden birini temsil ettiği belirtiliyor. Borsaya göre, daha fazla düşüş yatırımcıların yönünü altcoin’lere çevirdiğini gösteriyor ve yeni bir altcoin sezonunun başlamasına neden olabilir.

Kripto para borsasının kripto türevleri alım satım kolu olan Binance Futures’ın, 13 yeni altcoin sözleşmesi eklemesi Bitcoin hakimiyetindeki düşüşü destekleyen faktörler arasında ve Binance Research’e göre Bitcoin hakimiyeti Haziran 2019’dan beri görülmeyen bir seviyeye düştü.

Altcoin Ayaklanmasının Başrolünde Ethereum Var

Öte yandan, Ethereum’a olan talep geçen ay yüzde 158,6 artış ile önemli ölçüde arttı. aynı dönemde meydana gelen Ethereum fiyatındaki ani artış, Temmuz ayında yapılması planlanan hard fork’la (güncelleme) ilgili olabilir. Binance Research, bu sistem yükseltmesinin Ethereum’un konsensüs algoritmasını değiştireceğini ve ASIC madencilik cihazlarına karşı direnci artıracağının altını çiziyor. Benzer şekilde, Binance Futures’taki tüm büyük altcoin’lerdeki long pozisyonların sayısı hızla artıyor.

Altcoin sezonunun potansiyelini gösteren Long/Short oranı (günlük). Kaynak: Binance Research

Bitcoin’in hashrate’inin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ve sürekli olarak rekor tazeliyor olması ve yaklaşan blok ödülü yarılanması gibi faktörlerden dolayı yatırımcılar piyasanın yükseleceği görüşünde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner