Yükleniyor...

Altcoin Sezonunun Henüz Başlamadığını Gösteren 5 İşaret

Bitcoin (BTC), 50.000 dolar ve üzerinde işlem görüyor ve kripto para piyasasını ve özellikle altcoin sektörünü çevreleyen ilgiyi canlandırıyor

altcoin sezonu 1

Bitcoin (BTC), 50.000 dolar ve üzerinde işlem görüyor ve kripto para piyasasını ve özellikle altcoin sektörünü çevreleyen ilgiyi canlandırıyor. Ethereum (ETH) ve diğer en iyi kripto paraların tümü, tıpkı Bitcoin gibi yeni fiyat rekorları kırdı, ancak o zamandan sonra düzeltmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte, bunun altcoin’lerde zirve olmadığını, bunun yerine bir yükseliş testi ve şimdiye kadarki en güçlü altcoin sezonunun başlangıcı olduğunu gösteren en az beş teknik işaret var.

Bitcoin Hakimiyeti Dalışa Hazır

Altcoin piyasasına hiç bakmadan önce, Bitcoin hakimiyeti neler yaşanacağının çoğunu anlatıyor.

BTC hakimiyeti, en iyi kripto para birimini Ethereum ve Tether (USDT) gibi altcoin’ler tarafından tutulan piyasa değerinin geri kalan kısmına karşı önemli bir ölçüdür. Bitcoin ve altcoin’ler, genel olarak üçte ikilik hakimiyet için uzun ve zorlu bir mücadele verdi.

btc.d bearish retest 860x398 1

Bitcoin düzelmeye başladığında altcoin’ler 2018’de üstünlüğü ele geçirdi, ancak o zamandan beri piyasa değerine göre lider kripto para birimi üçte iki veya daha fazlasının keyfini çıkardı, ancak şimdi anahtar seviyesini kaybetme riski altında.

btc.d ichimoku 860x398 1

Aynı haftalık zaman diliminde, Ichimoku göstergesi, %63 seviyesini kaybetme ile çakışan buluttan (yukarıda resmedilmiştir) bir reddetme gösterir.

Birkaç denemeden sonra, Bollinger Bantlarında (aşağıda resmedilmiştir) orta BB’de benzer bir ret vardı, bu da kartlarda en azından alt banda bir düşüş olabileceğini düşündürüyor.

bollinger bands btc.d 860x398 1

Altcoin Sezonunun Daha Yeni Başladığına Dair Güçlü İşaretler

Altcoin sezonunun henüz başlamadığının en açıklayıcı işareti, Ortalama Yön Endeksinde görülebilir. ADX, iki Yönlü Hareket İndeksi çizgisi de içeren bir eğilim gücü ölçüm aracıdır.

ADX’in kendisi 20’nin altına düştü, bu da hakim trendin tamamlandığını ve yeni bir trendin ortaya çıktığını gösteriyor.

btc.d adx 860x398 1

Aynı zamanda, kırmızı DMI düşüş eğilimini tamamladı ve satıcıların artık kontrolün elinde olduğuna işaret ediyor veya bu durumda altcoin’ler Bitcoin’e karşı üstünlük sağlayacak.

Toplam altcoin piyasası kendi başına BTC’ye geçerken, teknikler, servet üretiminin şimdiye kadar tanık olunan en şok edici aşamalarından birine yol açabilecek bir yükseliş testini tasvir ediyor.

altcoin season total 2 btc.d 860x398 1

Yükselişin yeniden test edilmesi ve direnişin kopmasıyla aynı zamana denk gelen Bollinger Bantları, son boğa piyasasından bu yana görülmemiş bir aşırıya doğru genişledi.

Altcoin’ler için geçmiş boğa döngüsü sırasında, Bollinger Bantlarını bir spiral şeklinde gönderen bir değil üç toplam yükseliş dürtüsü vardı. Bu sefer volatilite ölçüm göstergesi yalnızca bir yükseliş aşamasını gösteriyor ve potansiyel olarak kriptodaki mevcut ralli sona ermeden önce yapılacak çok şey olduğunu gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x