Yükleniyor...
Sponsored

Altcoinler için Beklenen Haber: Bitcoin (BTC) Hakimiyetinde Zirve Görülmüş Olabilir!

Bitcoin (BTC) durdurulamaz yükselişine devam ederken altcoin'ler hala harekete geçmek için doğru anı bekliyor.

altcoin sezonu 1

Bitcoin (BTC) durdurulamaz yükselişine devam ederken altcoin’ler hala harekete geçmek için doğru anı bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para topluluğunda özellikle altcoin yatırımcıları son birkaç aydır altcoin sezonunun başlamasını büyük bir heyecanla bekliyor. Konuyla alakalı olarak analistler farklı farklı görüşlerde bulunurken bir trader ve analist, Bitcoin hakimiyeti hakkında bir grafik paylaşarak altcoin yatırımcıları için güzel günlerin geleceğini ima etti.

Analistin paylaşmış olduğu 3 günlük grafiğe göre Bitcoin hakimiyeti zirveyi görmüş olabilir. Bu da önümüzdeki günlerde altcoin’lerin önünün açılacağı anlamına geliyor. Bilindiği gibi Bitcoin hakimiyeti düştüğü zaman altcoin’ler harekete geçiyor.

Bitcoin hakimiyeti bundan önce bir defa %50’nin altına düşmüş ve bazı yatırımcılara ciddi getiriler sağlayan altcoin’lerin ön plana çıktığı 2017 ICO çılgınlığını başlatmıştı. Fakat bu olaydan sonra Bitcoin, uzun süre boyunca yerini korumaya devam etti.

Analist Crypto Amsterdam ise Bitcoin’in hakimiyet oranının zaten zirveye ulaştığını daha fazla yükselme ihtimali olmadığını dile getirdi. Bu da altcoin’lerin hakimiyeti yavaş yavaş ele geçirmeye başlamasına neden olabilir.

Bitcoin hakimiyeti Eylül ayında %55’e kadar gerilemiş, daha sonra tekrar yükselişe geçmişti. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin kripto para piyasasında %66.5’lik bir hakimiyet oranına sahip.

Bitcoin Hakimiyet Oranı %55’e Düşebilir

Bu arada FX Street’ten Lorenzo Stroe’ya göre Bitcoin’in mevcut fiyat hareketine rağmen, bazı göstergeler lider kripto para biriminin ya yavaşladığını ya da altcoin’lere karşı bir miktar zemin kaybettiğini gösteriyor. TD Sequential indikatörüne göre, Bitcoin baskınlık tablosunda bir satış sinyali sundu. Eğer TD Sequential tarafından sağlanan satış sinyali doğrulanırsa, bu durum uzun vadede Bitcoin hakimiyetini %55 oranına çekebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x