Yükleniyor...

Altcoin’ler için Kötü Haber: Bitcoin’in (BTC) Piyasa Hakimiyeti İkinci Aşamaya Giriyor!

2019'un sonuna yaklaştığımız şu günlerde, analistler ve trader'lar 2020 için fiyat tahminlerini peşi sıra paylaşmaya başladılar.

Altcoinler için Kötü Haber Bitcoinin BTC Piyasa Hakimiyeti İkinci Aşamaya Giriyor

2019’un sonuna yaklaştığımız şu günlerde, analistler ve trader’lar 2020 için fiyat tahminlerini peşi sıra paylaşmaya başladılar. Şüphesiz üçüncü Bitcoin (BTC) yarılanması ve Ethereum’un PoS konsesüne geçiş yapması muhtemelen yeni yılın en çok konuşulan olayları olacak. Ünlü kripto para analist PlanB, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin dört aşamasını gösteren ilginç bir grafik paylaştı ve altcoin’ler için zor günlerin kapıda olduğunu ortaya koydu.

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyetinin Dört Aşaması

PlanB’nin paylaştığı tarihsel grafikte, kripto para dünyasının en önemli göstergelerinden biri olan Bitcoin’in piyasa hakimiyeti değerinin 4.000’den fazla kripto para birimine olan oranı gösteriliyor. Analist, grafik üstünde Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin dört aşamasını ortaya koyuyor.

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1203012308513017856

Nisan 2017’den önceki süreç ilk aşamaya karşılık gelirken, bu aşamada Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 90’ın üstünde seyrediyor. İkinci aşama Nisan-Eylül 2017’ye karşılık geliyor ve bu aşamada Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 70 ile yüzde 90 arasında seyrediyor. Üçüncü ve dördüncü aşamalar ise Eylül 2017’den günümüze iki kez tekrarlanmış.

2018’in ilk günlerinde Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 35 ile tüm zamanların en düşük seviyesine gerilerken, şimdi Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 70 seviyelerine kadar gelmiş durumda. Grafik Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin yüzde 70’ün üstüne çıkması durumunda Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin ikinci aşamaya yeniden gireceğini gösteriyor.

PlanB, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin ikinci aşamaya girecek olmasının anlamının altcoin’ler için son derece olumsuz olduğunun mesajını tweet’inde kullandığı “Altcoin’lerin yok olması” etiketi ile veriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x