Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Altcoinler İçin "Pump" Ne Zaman Gerçekleşecek?

Altcoinler İçin “Pump” Ne Zaman Gerçekleşecek?

ABONE OL:google-news

Kripto analistleri, Bitcoin ve altcoinlerde gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için farklı taktikler kullanıyor. Ortaya çıkan varlık sınıfının spekülatif doğasından dolayı, Elliott Dalga Teorisi’de kullanılan bu yöntemler arasında yer alıyor.

Yalnızca Elliott Dalga Teorisi kullanarak tahminlerde bulunan bir analiste göre, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %78 seviyesine geldiği zaman, altcoinlerde tekrardan bir çökme göreceğiz ve yaşanılacak bu çökmenin, altcoinlerin yükseliş trendi yakalamasından önceki son dip seviyelerini göstereceği iddia ediyor.

Bitcoin’in yarılanma etkinliği artık geride kaldı ve Bitcoin’in fiyatı şimdiye kadar karşılaştığı en önemli direnç seviyelerinin altında birleştiği için önümüzdeki günlerde lider kripto parada büyük dalgalanmalar yaşanması muhtemel. Yukarı doğru yaşanacak bu patlama ile birlikte, altcoinler için daha düşük seviyeler bizleri karşılayabilir  Aynı şekilde aşağı yönde yaşanacak büyük bir düşüş de muhtemelen altcoinlerin fiyat hareketi için çok da olumlu olmayacaktır.

Bitcoin ve altcoinler zaman zaman alışılmışın dışında ters bir ilişki haline bulunabiliyorlar. Örneğin altcoinler genellikle Bitcoin yana doğru ticaret yaptığı zamanlarda daha fazla değer kazanır. Bunun sebebi ise trade yapan kullanıcıların yana doğru yaşanan ticaretten sıkılıp altcoinlere geçiş yapması olarak görülüyor. Bitcoin fiyatında yaşanacak patlayıcı bir hareketin nedeni ne olursa olsun, o zaman geldiğinde altcoinler için tehlike çanları çalmaya başlayacaktır.

Elliot Dalga Teorisi’ni benimseyen analiste göre, Bitcoin’in hakimiyetinin %78 olmasından sonra, altcoinlerin fiyatı 2016 seviyesine dönecek ve uzun süredir elde edilen tüm kazançları silecek.

Bitcoin hakimiyeti %78 seviyesine geldiği zaman, altcoinlerin toplam piyasa hakimiyeti %22 seviyesine düşecek. Zaten piyasada ezilmiş durumda bulunan bu kripto varlıkların fiyatları daha da düşecek.

Analiste göre yaşanacak bu dalganın stabil hale gelmesi ile birlikte altcoinlerde “pump” başlayacak ve yatırımcısının yüzü bu şekilde gülebilecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakNewsbtc
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
26,218TakipçilerTakip Et
1,010AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar