Yükleniyor...

Altcoin’ler Kan Ağlarken Bu Kripto Para Birimi Kazandırıyor!

Polkadot'un yerel kripto para birimi DOT, diğer üst düzey altcoin projeleri zarar ederken, son 24 saatte en çok kazanç sağlayanlar arasında yer aldı.

bu altcoin kazandiriyor

Polkadot’un yerel kripto para birimi DOT, diğer üst düzey altcoin projeleri zarar ederken, son 24 saatte en çok kazanç sağlayanlar arasında yer aldı.

DOT/USD döviz kuru yaklaşık yüzde 9 artarak bugün Avrupa ticaret seansı sırasında gün içi en yüksek seviyesi olan 4,93 dolara ulaştı. Ralli, onu katalizör olarak destekleyen somut temeller olmadan, birdenbire ortaya çıktı ve tüccarlar teknik beklentilere odaklandı. DOT, daha sonra gün içinde yükselişini devam ettirdi. Yazının yazıldığı sırada kripto para biriminin son 24 saatlik yükseliş oranı %3’tü.

DOT’ta Boğa Sinyalleri Var

Twitter’da anonim bir analist, yaşanan ralliyi 4.50 dolarlık çok önemli bir teknik direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma olarak nitelendirdi. DOT piyasasındaki kısa vadeli yükseliş görünümünü yineleyerek, ters çevrilmiş destekte yeni uzun pozisyonlar açacağını belirtti.

Analist, şu ifadeleri kullandı:

“Fiyat hareketi tam olarak net olmadığından, ilk çıkışta satın almadım. Artık 4,50 dolarlık direnç kırıldığına göre işler çok daha iyi görünüyor. [Ben] girmek için destek olarak seviyenin yeniden test edilmesini bekliyorum.”

DOT

Bu arada, bir TradingView katılımcısı, en son DOT hareketini orta vadeli bir Azalan Trend çizgisi direncinin üzerinde bir kırılma olarak gördü. Fiyat hareketini bir Fibonacci geri çekilme grafiğine yerleştirdi, DOT yükselişini sürdürürken bir dizi ideal destek ve direnç ortaya çıkardı.

Analist, “Dot, bir yükseliş trendi çizgisi üzerindeki çoklu sıçramalarından görebileceğiniz gibi, hala iyi bir geri dönüş yapıyor” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Her zaman olduğu gibi, Bitcoin bu paraları kendi hakimiyetiyle kontrol ediyor, bu yüzden bir ticarete girmeden önce her zaman BTC’yi kontrol etmeniz ve bir düşüş olursa hızlı bir şekilde çıkmanız gerekiyor.”

Piyasa analisti Scott Melker ayrıca, DOT fiyat hedefini BTC’ye karşı bu yazının yazıldığı sırada işlem gördüğü yerden yaklaşık yüzde 15 daha yüksek olarak yineledi. 22 saat önce yayınlanan görünümünde trader, DOT/BTC’nin 49.553 sat’ı hedeflemek için Azalan Trend Çizgisinin üzerine çıkmasını beklediğini söyledi. Şu an itibariyle parite söz konusu trend çizgisi direncinin üzerinde 35.46 sat’ta işlem görüyordu.

Polkadot Nedir?

Bağımsız bir blok zinciri projesi olarak, DOT’un ana protokolü Polkadot, kripto para dünyasındaki en önemli Ethereum rakiplerinden biridir. 2017’nin başlarında çok daha geniş bir yatırımcı tabanıyla başladılar ve o zamandan beri özel bir destekçi tabanları bulunuyor.

Daha yakın zamanlarda, Polkadot blok zincirinin üstünde çalışan toplam 5 adet merkeziyetsiz projeyle yaklaşık 18,5 milyon dolar topladı. Toplam, ortalama Ethereum tabanlı projeler tarafından sağlanandan çok daha az olsa da, Polkadot’un yavaş da olsa doğru yönde büyüdüğünü gösteriyor.

Messari, “Ethereum dışında geniş bir fırsat var ve yeni Katman-1’ler niş sektörleri hedefleyerek (Flow ve oyun) ve masaya tamamen farklı tasarımlar (Polkadot ve Cosmos gibi modüler çerçeveler tarafından sağlanan benzersiz esneklik) getirerek öne çıkabilir” dedi.

DOT, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 4.77 dolardan işlem görüyordu. Kripto para birimi son 24 saatte %3, son 7 günde ise %19 oranında artış yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner