Yükleniyor...

Altcoinler Ne zaman Harekete Geçecek?

Kripto piyasası son birkaç gündür araf durumunda kaldı ve çoğu büyük altcoin yatırımcısı, Bitcoin'in şu anda ticaret yaptığı kilit desteğe ve dirence nasıl tepki vereceğini yakından izlemeye başladı.

altcoinler ne zaman harekete gececek

Kripto piyasası son birkaç gündür araf durumunda kaldı ve çoğu büyük altcoin yatırımcısı, Bitcoin’in şu anda ticaret yaptığı kilit desteğe ve dirence nasıl tepki vereceğini yakından izlemeye başladı.

Şimdilik çoğu altcoin Bitcoin (BTC) ile yakından ilişkili şekilde hareket ediyor. Ancak bir kripto varlık traderı yaptığı açıklamada, Bitcoin’in diğer kripto varlıklardan önemli ölçüde daha iyi performans göstereceğini ve mevcut korelasyonun uzun süre sürmeyeceğini belirtti. Ayrıca, altcoinler arasında görülen teknik zayıflıktan dolayı, Bitcoin’den bağımsız bir düşüşünün gerçekleşebileceğini de söyledi.

Şu anda kripto piyasası bir bütün halde, Bitcoin’in 7.000 doların altındaki bölgedeki çoklu reddetmelerinin ardından ortaya çıkan, uzun bir yana doğru ticarete sıkışıp kaldı. Birkaç aykırı kripto varlık dışında, çoğu altcoin 6.600 dolar ile 7.000 dolar arasında bir savaşta olan Bitcoin ile birlikte konsolidasyon yapıyor.

Twitter’da popüler bir kripto varlık analisti olan Teddy Cleps yaptığı paylaşımda, Bitcoin’in teknik açıdan zayıf bir halde olduğunu ve şu anda aşağı doğru MACD çaprazının oluştuğunu belirtti.

Grafiğe bakarken, BTC’nin yeni bir azalan eğilim çizgisinin altına düştüğü de görülüyor.

Bitcoin’in mevcut teknik zayıflığına rağmen, bazı kripto varlık analistleri ise lider kripto varlığın önümüzdeki haftalarda altcoinlere göre daha iyi performans göstereceğine inanıyor. Bu inancın ardındaki mantık ise, çoğu altcoinin hareketli ortalamalarının altında bir değerde yer alması ve bu durumun zayıflıklarını daha da arttırması olarak gösteriliyor.

Bitcoin’in kripto piyasalardaki değeri, küresel belirsizlik arttıkça diğer kripto varlıklardan ve geleneksel yatırım araçlarından gelen tüccarların gücü ile desteklenirse artabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner