Yükleniyor...

Altcoin’lerde Hareketlenme Var: Dash ve Zcash Yükselişe Geçti  

Bitcoin’in ciddi bir sıçrama yapmasının ardından gizlilik odaklı kripto para birimleri Dash ve Zcash de önemli artışlara sahne oluyor.

altcoin dash zcash

Bitcoin’in ciddi bir sıçrama yapmasının ardından gizlilik odaklı kripto para birimleri Dash ve Zcash de önemli artışlara sahne oluyor. CoinMarketCap verilerine göre Dash 24 saatte yüzde 22 oranında bir artış yaşayarak 80 dolardan işlem görmeye başladı. Bununla beraber Zcash de yüzde 18’lik bir değer kazanarak 42 dolar oldu. Gizlilik odaklı olmasıyla bilinen Zcoin de yüzde 22 artış yaşadı ve 4.47 dolara ulaştı.

Bitcoin’in yükselmesiyle beraber Altcoin’lerde artışlar gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta yükselişe geçen Bitcoin Cash de son 24 saatte yüzde 7 değer kazanarak 285 dolar oldu. Aynı şekilde Bitcoin SV de yüzde 25’lik artışla Litecoin’i de geride bırakarak 6. sıraya yerleşti. CoinMarketCap verilerine baktığımız zaman Bitcoin Gold’un da yüzde 20’lik bir değer kazanarak 8 dolara ulaştığını görüyoruz.

Bazı kesimler tarafından bu yükseliş her ne kadar “altcoin sezonu başlıyor mu” şeklinde yorumlansa da analistler bu gibi hareketlenmelerin normal olduğunu ve altcoin sezonunun başlamadığını ifade ediyor.

Dash Neden Yükseliyor?

Birçok yorumcu, Dash’in yükselen fiyatını Venezuela’da kabul görmesine bağladı.  Burger King, Dash’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planladığını açıklamıştı. Bunun Venezuela dışında çok az etkisi olacak olsa da, yüksek profilli duyurunun dünya çapında spekülatif yatırımları teşvik ettiği görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner