Yükleniyor...

Altcoinlerin Geleceği Kripto Para Analistlerini İkiye Böldü: Tamam mı Devam mı?

Son birkaç hafta içinde, Bitcoin durmaksızın yükseliyor, tüm sermayeyi kripto piyasasından çekiyor ve altcoinlerin BTC çiftlerinde kan kaybetmesine neden oluyor.

altcoinlerin gelecegi kript para analistlerini ikiye boldu

Son birkaç hafta içinde, Bitcoin durmaksızın yükseliyor, tüm sermayeyi kripto piyasasından çekiyor ve altcoinlerin BTC çiftlerinde kan kaybetmesine neden oluyor.

BTC hakimiyeti, çok önemli bir direnç seviyesinde ve önde gelen kripto para analistleri altcoinlerin geleceği konusunda bölünmüş durumda. Peki, analistler bu konuda ne düşünüyor? Bitcoin ve altcoinler arasındaki ilişkiden kısa vadede neler beklemek gerekir?

BTC Hakimiyeti Uzun Vadeli Dirence Ulaştı

Bitcoin, yaratılan ilk kripto para birimiydi. İşte tam da bu yüzden, onunla birlikte gelen tüm ilk hamle avantajlarından yararlanıyor. En fazla benimsenmeye oranına sahip ve düzenleyici kurumların sürekli gündeminde olan Bitcoin, ayrıca pazar payının en büyük parçasına sahip.

BTC hakimiyeti, Bitcoin’in tüm altcoinler karşısındaki pazar payını temsil eden bir ölçüttür. Yayın saati itibariyle Bitcoin hakimiyeti %66 seviyesinde.

Bazı kripto para analistleri, Bitcoin ve altcoinler arasındaki ilişki için Bitcoin hakimiyet oranına bakılabileceğini düşünüyor. Bazıları ise, bunun bir işe yaramayacağını söylüyor. Ancak işe yaramıyorsa bile, destek ve direnç seviyelerine ve diğer popüler teknik göstergelere çok iyi bir şekilde yanıt veriyor olması gariptir.

TD Sequential göstergesi ayrıca BTC.D haftalık zaman dilimlerinde de iyi çalışır ve BTC çiftlerinin zamanlama değerini verir. Geçmişte, neredeyse kusursuz bir satış düzeni olarak hareket etti ve haftalık ölçekte bir tanesi hariç tümüyle BTC hakimiyetine işaret etti.

Dün geceki mum açılışına gelince, “kusurlu” bir satış düzeni ortaya çıktı. Hafta sonundan önce hakimiyet %66,5’in üzerine yükselmesi göstergenin yeşil rengi almasına neden olur. Yukarıda TD Sequential indikatörünün tetiklendiği diğer durumlar gösteriliyor.

Altcoinlerin Geleceği

BTC/USD aylık zaman dilimlerindeki TD Sequential indikatörünün yakın zamanda yapılan bir analizi, sinyalin başarısız olduğu zaman inanılmaz derecede güvenilir olmasına rağmen, daha da büyük bir dürtüye yol açtığını gösteriyor.

9 alım veya satım kurulumları, önceki trend özellikle güçlü olduğunda, kurulum mükemmelleştirilmiş olsa bile neredeyse etkili değildir. Satış kurulumuna giden eğilim bu kadar güçlüyse, sinyal yok sayılır ve varlık yükselmeye devam eder.

Bu tür davranış, aşağıda solda kırmızı okla gösterilen BTC hakimiyetinde de gerçekleşti. Kripto balonunun patlamasından önceki eğilim o kadar güçlüydü ki, haftalık olarak mükemmelleştirilmiş bir 8 ve 9 satış kurulumu tetiklendi, Bitcoin tırmanmaya devam etti. 8. satış kurulumunun ortaya çıktığı andan itibaren hakimiyet %35 arttı.

Bir geri çekilme sonrasında, yukarı hareket son olarak %58 oranında yükseldi. Bitcoin de hakimiyetini % 73’e yükseltti. Bu rakam, 2017 kripto para patlamasından önce, altcoin’lerin astronomik rakamlarla BTC’yi geçtiği zamandan beri en yüksek noktadır.

Bununla birlikte, kripto para analistleri BTC.D grafiğinin geçerliliği konusunda bölünmüş olmaları gibi, altcoin’lerin buradan nereye yöneldiği konusunda farklı görüşlere sahipler. Birçok kişi BTC’nın dirençte reddedilmesini, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana ilk gerçek altcoin sezonunun yaşanmasını bekliyor.

Tartışmanın diğer tarafında ise kripto para topluluğunun bir kısmı Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini geçene kadar altcoin’lerin BTC’ye karşı son bir düşüşle sert bir şekilde yara almasını ve yatırımcıların ucuz altcoin’lere yönelmesini bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x