Yükleniyor...

Altcoin’lerin Yükselmesinin Önündeki En Büyük Engel Bitcoin (BTC)!

Bitcoin (BTC) ve altcoinler, performans ve fiyat açısından her zaman korelasyon halinde olmuştur.

altcoin bitcoin

Bitcoin (BTC) ve altcoinler, performans ve fiyat açısından her zaman korelasyon halinde olmuştur. Lider kripto para Bitcoin’in kripto piyasasına hakim olduğu bilinen bir gerçek ve çoğu zaman fiyatında yaşanan artış sonrası, altcoin’ler kırmızı renge bürünmüştür.

Bazı altcoin’ler 2020 yılı içerisinde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi ve bazı uzmanlar kısa vadede bir altcoin sezonu öngörüyor. Bitcoin ayrıca bu yıl altcoin’ler üzerindeki hakimiyet yüzdesinde de bir kayıp gördü. Bununla birlikte, Bitcoin’in bu yılki performansının altcoin’ler üzerinde hala büyük bir etkisi var ve lider kripto paranın bir sonraki yükselişinin altcoin’ler açısından da ihtiyaç duyulan katalizör etkisini yaratması bekleniyor.

Bitcoin, 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra yükselişte kalması, potansiyel olarak %70’lik değer artışın yaşanabileceği uzmanlar tarafından ortaya atılan bir görüş. Bitcoin, yazım itibari ile 10.914 dolar seviyesinden işlem görüyor ve yatırımcılar lider kripto paranın orta vadeli görünüme odaklanmış durumda. Bitcoin’in 100 günlük SMA’sı 10.553 dolar seviyesinde güçlü bir destek seviyesi haline geldiği için dijital altının fiyatı muhtemelen 11.000 dolar seviyesini geçip kısa vadede 12.000 dolar seviyesine yükselecektir. Bitcoin’in bir sonraki net direnç noktası, 11.271 dolar seviyesinde yer alıyor, bu direnç aşıldıktan sonra şimdilik lider kripto paranın önünde 12.000 dolar seviyesine kadar engel bulunmamakta.

Bitcoin’de yaşanan son düşüş sonrası altcoin’lerin birçoğu hırpalanmış durumda. Ethereum, XRP, BNB, Litecoin, Bitcoin Cash, Chainlik, BSV gibi birçok kripto para bu dönemde büyük bir darbe aldı. Yükseliş ivmesi devam edeceği için boğaların BTC’nin fiyatını 20 günlük üstel hareketli ortalama olan 10.728 dolar seviyesinin üzerinde tutacağı muhtemel görünüyor.Uzun vadede yükseliş görünümünün altcoin’leri de yukarı doğru itmesi oldukça olası.

Analistler tarafından yapılan tüm bu yorumlara rağmen, lider kripto para Bitcoin’in ani hareketleri sonucunda altcoin’ler genel itibari ile büyük darbeler almakta. Bu yüzden, Bitcoin’de yaşanan potansiyel yükseliş sonrası bir süreliğine altlarda kayıplar yaşanabilir. Bu sebepten dolayı yatırımcıların bu süreç içerisinde çok daha dikkatli olması gerekmekte.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x