Yükleniyor...

Altın Alev Alev! Altının Onsu 2.000 Doları Gördü!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle altın bu yıl rekor seviyeye ralli yaptı.

Altın dolar fiyatları

Koronavirüs pandemisi nedeniyle altın bu yıl rekor seviyeye ralli yaptı. Gram altın 454 liraya çıkarken altın ons fiyatı 2.000 doları gördü. Yükseliş, ekonomik teşvik paketlerinin paranın değerini düşürmesi nedeniyle gerçekleşiyor. Ayrıca, artan gerilimler, jeopolitik sorunlar ve kamu borçları yükselişin yakıtı oluyor.

Küresel borç ve sınırsız para basımı, küresel rezerv para birimi olarak ABD dolarına olan güveni kötüleştirmektedir. Ayrıca yatırımcılar COVID-19 krizinin yakın zamanda ortadan kalkmayacağına inanıyorlar.

Altının Onsu 2.000 Doları Gördü!

Altın fiyatları keskin bir şekilde yükseldi ve 2.004,30 dolarlık yeni bir rekor oluşturdu. Gümüş fiyatları da keskin bir şekilde yükseldi ve bugün yedi yılın en yüksek seviyesinde kapanmaya hazırlanıyor. Her iki değerli metal de Covid-19 enfeksiyonları, jeopolitik ve sorunlu fiyat enflasyonu konusundaki endişelerin artmasıyla birlikte güvenli liman talebinden güçlü destek görmeye devam ediyor.

Grafikler güçlü bir şekilde yükselişini sürdürüyor ve bu da teknik analiz temelli trader’ları long pozisyonuna davet ediyor. Önemli olarak, piyasa üstlerinin her iki metalde de el altında olduğunu gösteren erken uyarı teknik sinyaller bulunmuyor.

Altın Fiyatına Teknik Bakış

Teknik olarak boğalar, yakın vadede yukarı yönlü bir hareket sağlamak için genel olarak kısa vadeli güçlü teknik avantaja sahiptir. Altın boğalarının bir sonraki yukarı yönlü vadeli fiyat hedefi, 2.100,00 dolarda bulunan dirence yakın bir seviye elde etmektir. Ayılar’ın bir sonraki kısa vadeli olumsuz fiyat hedefi, fiyatları 1.912,00 doların altına itmek. İlk direnç 2,025,00 dolar ve sonra 2,050,00 dolar olarak görülüyor. İlk destek bugünkü en düşük 1.971,00 dolar ve daha sonra bu haftanın en düşük seviyesi 1.963.50 dolar görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner