Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Ekonomi Altın Fiyatlarında Hareketlilik! Ons Altında Yükseliş mi Bekleniyor Düşüş mü?

Altın Fiyatlarında Hareketlilik! Ons Altında Yükseliş mi Bekleniyor Düşüş mü?

ABONE OL:google-news

Altın geçtiğimiz haftayı 1827 seviyesinde kapatmıştı. Ons altın yeni haftaya ise hareketlilikle başladı. ABD’nin seçilmiş başkanı Joe Biden’ın teşvik paketi açıklamaları altın fiyatını yükselteceği düşünülüyordu. Bazı analistlere göre paket açıklamaları bol likidite ile ons altını destekleyecek fakat faizlerde olası yükselişler ons altını aşağı yönlü baskılamaya devam edebilir.

Ons altın, yazının yazıldığı sırada 1836 dolardan işlem görüyordu. Milliyet’te yer alan habere göre İnfo Yatırım FX tarafından hazırlanan analizde şu ifadelere yer verildi:

“Geçtiğimiz haftayı 1827 seviyelerinde kapatan ons altın böylelikle  haftayı yaklaşık olarak yüzde 1.25 değer kaybı ile kapattı. Geçtiğimiz hafta piyasalar ABD’nin seçilmiş başkanı Joe Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle ilgili detayları açıklaması ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın varlık alım programının aynı seviyede devam edeceğini  duyurması konularını takip etmiş ve bu gelişmeler altın fiyatlarını  desteklemişti.”

İnfo Yatırım FX ayrıca yukarıda bahsedilen gelişmelerle beraber altının 1863 seviyesini test ettiğini, fakat haftanın son günlerinde doların değer kazanımı ve ABD hazine tahvil faizlerindeki yükselişin ons altında aşağı yönlü harekete neden olduğunu açıkladı. Yapılan analize göre yukarı yönlü toparlanma sırasıyla 1856.20 dolar, 1875.84 dolar ve 1900.56 dolar seviyeleri direnç olabilir. Aşağı yönlü kırılmalarda ise destek seviyeleri şunlar olabilir: 1816.90 dolar, 1800.95 dolar ve 1775.80 dolar.

Ahlatxı Yatırım analizinde ise şu ifadelere yer verildi:

“Bugün ABD piyasaları Martin Luther King günü nedeniyle tatilken gün genelinde sakin bir veri akışı bizi bekliyor. Teknik olarak incelediğimizde, ons altının 1830 dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Ons altında yukarı yönlü hareketler görmemiz durumunda sırası ile 1850, 1860 ve 1872 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.”

Ahlatcı Yatırım destek seviyelerini ise şu şekilde belirledi: “Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1820, 1815 ve 1807 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakMilliyet
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar