Yükleniyor...

Altın Fiyatlarında Hareketlilik! Ons Altında Yükseliş mi Bekleniyor Düşüş mü?

Altın geçtiğimiz haftayı 1827 seviyesinde kapatmıştı

ons altin fiyat altin bitcoin

Altın geçtiğimiz haftayı 1827 seviyesinde kapatmıştı. Ons altın yeni haftaya ise hareketlilikle başladı. ABD’nin seçilmiş başkanı Joe Biden’ın teşvik paketi açıklamaları altın fiyatını yükselteceği düşünülüyordu. Bazı analistlere göre paket açıklamaları bol likidite ile ons altını destekleyecek fakat faizlerde olası yükselişler ons altını aşağı yönlü baskılamaya devam edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ons altın, yazının yazıldığı sırada 1836 dolardan işlem görüyordu. Milliyet’te yer alan habere göre İnfo Yatırım FX tarafından hazırlanan analizde şu ifadelere yer verildi:

“Geçtiğimiz haftayı 1827 seviyelerinde kapatan ons altın böylelikle  haftayı yaklaşık olarak yüzde 1.25 değer kaybı ile kapattı. Geçtiğimiz hafta piyasalar ABD’nin seçilmiş başkanı Joe Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketiyle ilgili detayları açıklaması ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın varlık alım programının aynı seviyede devam edeceğini  duyurması konularını takip etmiş ve bu gelişmeler altın fiyatlarını  desteklemişti.”

İnfo Yatırım FX ayrıca yukarıda bahsedilen gelişmelerle beraber altının 1863 seviyesini test ettiğini, fakat haftanın son günlerinde doların değer kazanımı ve ABD hazine tahvil faizlerindeki yükselişin ons altında aşağı yönlü harekete neden olduğunu açıkladı. Yapılan analize göre yukarı yönlü toparlanma sırasıyla 1856.20 dolar, 1875.84 dolar ve 1900.56 dolar seviyeleri direnç olabilir. Aşağı yönlü kırılmalarda ise destek seviyeleri şunlar olabilir: 1816.90 dolar, 1800.95 dolar ve 1775.80 dolar.

Ahlatxı Yatırım analizinde ise şu ifadelere yer verildi:

“Bugün ABD piyasaları Martin Luther King günü nedeniyle tatilken gün genelinde sakin bir veri akışı bizi bekliyor. Teknik olarak incelediğimizde, ons altının 1830 dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Ons altında yukarı yönlü hareketler görmemiz durumunda sırası ile 1850, 1860 ve 1872 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.”

Ahlatcı Yatırım destek seviyelerini ise şu şekilde belirledi: “Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1820, 1815 ve 1807 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x