Yükleniyor...

Altın Fiyatlarında Hızlı Yükseliş Ne Zaman Başlayacak? Yatırım Uzmanı Yorumladı

Geleneksel bir yatırım aracı olan altın, yine yoğun ilgi görüyor.

5 ekim altin fiyatlari

Geleneksel bir yatırım aracı olan altın, yine yoğun ilgi görüyor. Çeyrek altın ve gram altın fiyatları Google’da en çok aranan konulardan biri oluyor. Altın fiyatları hakkındaki güncel bilgiler de hem ülkemizde hem de dünyadaki birçok yatırımcı tarafından sıklıkla takip ediliyor.

5 Ekim tarihi itibariyle gram altının alış fiyatı 474,28 lira olurken, satış fiyatı ise 474,39 lira olarak bildiriliyor. Yarım altının alış fiyatı da 1.536,60 lira civarında seyrederken, satış fiyatı  ise 1.547,90 lira olarak belirtiliyor.

Ons altın haftaya 1.900 doların biraz altında başladı ve güvenli liman varlığı bu hafta içerisinde ABD Başkanı Donald Trump’ın Covid-19’a yakalanması gibi majör etmenler nedeniyle; küresel piyasalarda süren belirsizlik ortamını kullanacak ve geçen hafta 1.900 doların üzerine yaptığı hamlesini muhtemelen yeniden deneyecektir.

Hürriyet’e konu ile ilgili konuşan Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy; ons altında 1900 dolar üzerinde kaldığı sürece öncelikle 1.910 dolar seviyesini beklerken; bu seviyeyi takiben güçlü bir şekilde 1.920 dolar üzerine hareket beklendiğini belirtiyorlar. Ons altındaki fiyat hareketlerinin ABD seçimlerine kadar kademeli olması beklenirken, 3 Kasım’da gerçekleşecek seçimler sonrasında ise hızlanması bekleniyor.

Dolar/TL paritesindeki yükseliş ve ons altındaki iyileşme ile birlikte, gram altında geçen hafta başı önemli bir yükseliş gözlemlendi. Gram altında bu hafta 470 TL’nin altına inme ihtimalinin düşük olduğu söyleniyor. Yine gram altının önündeki önemli bir direnç seviyesi de 482 TL olarak bildiriliyor. Uzmanlar gram altının bu hafta başı itibariyle ana yükseliş kanalındaki hareketine devam edeceğini tahmin ediyor.

Gram Altın Fiyatı

Gram altın 474,28 liradan alınıyor ve 474,39 liradan satılıyor.

Çeyrek Altın Fiyatı

Çeyrek altın bugün 765,90 liradan alınıyor, 774,80 liradan satılıyor.

Yarım Altın Fiyatı

Yarım altın bugün 1.537,30 liradan alınıyor, 1.548,50 liradan satılıyor.

Cumhuriyet Altını Fiyatı

Cumhuriyet altını 3.070,50 liradan alınıyor, 3.085,30 liradan satılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner