Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Ekonomi Altın Fiyatlarında İyileşme Yaşanacak mı? Analistler Açıkladı

Altın Fiyatlarında İyileşme Yaşanacak mı? Analistler Açıkladı

ABONE OL:google-news

Altın fiyatları son zamanlarda düşüşe geçmesiyle ön plana çıktı. Yazının yazıldığı sırada altının onsu 1854 dolardan işlem görüyordu. Yatırımcılar altının ileride yükselişe geçip geçmeyeni konusunda meraklı bir bekleyiş yaşıyor.

Commerzbank analistleri, altının 1819 seviyesinde yükseliş trendinin yanlış yöne kırıldığından şüpheleniyorlar, bu da 1906 seviyesinde görülen ilk dirençle beraber toparlanmaya izin veriyor. Analistler bu konuda şu ifadeleri kullandı:

“Altın, 1819 seviyesinde 10 aylık yükseliş trendi boyunca işlem gördü, ancak burada aşağıda kapanış yaşanmadı ve trend çizgisi desteğinde yanlış bir kırılma gördüğünden şüpheleniyoruz. Eğer haklıysak, 1810 seviyesini ara dönem olarak görmeli ve piyasanın tekrar toparlanmasını sağlamalıyız.”

Commerzbank stratejistlerine göre kısa vadeli ralliler ilk direnci 21 Aralık’ın en yüksek seviyesi olan 1906’da, Kasım ve Eylül’ün en yüksek seviyesi olan 1965.84/1973.8’de bulacak. Bu, 2006 dolar seviyesindeki %78,6 oranında düzelmenin önündeki engel olmaya devam ediyor.

1810 seviyesinin altında, Mayıs ayının en yüksek seviyesi 1760/1765.61 ve %50 geri çekilme olarak kalan temel destek yatıyor. Analistler piyasanın buraya dayandığını düşünüyor ve bu desteğin 1781 seviyesinde 55 haftalık hareketli ortalamayı da güçlendirildiği gördüklerini ifade ediyor. 1760 seviyesinin altı, piyasayı Haziran ayının en düşük seviyesi olan 1670 seviyesindeki baskı ve ilgi altında bırakabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakFX Street
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar