Yükleniyor...

Altın Fiyatlarındaki Düşüş Devam Edecek mi?

Altın fiyatlarında son dakika hareketliliği yaşanmaya devam ediyor.

altin fiyatlari

Altın fiyatlarında son dakika hareketliliği yaşanmaya devam ediyor. Piyasaların son işlem gününde dahi hareketlilik devam ediyor. Alının fiyatı haftanın son gününe ufak bir yükselişle başladı. Sabah saatlerinde 458 liradan işlem gören gram altın, hızlı bir düşüş yaşayarak 455 seviyesine geriledi. Gram altınla beraber çeyrek altın, yarım altın, ata, cumhuriyet ve 22 ayar bilezik fiyatları da analistlere göre dalgalı bir grafikte seyretmeye devam ediyor.

Canlı altın fiyatları, haftanın son işlem gününe hareketli bir biçimde başladı. Her ne kadar sabah saatlerinde gram altın ufak bir yükseliş görse de hızlı bir biçimde geri çekilme yaşayarak 455 lira seviyesine düştü. Hepimizin bildiği gibi altın fiyatları özellikle yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle son zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. Fakat şu sıralar analistlere göre doların hız kazanmasıyla beraber altında bir satış baskısı yaşanmaya başlandı.

Altın Fiyatlarında Gerileme Devam Edebilir

Altının onsu yazının yazıldığı sırada 1860 TL seviyelerinde işlem görüyordu. Sabah Gazetesi’nde yer alan bir habere göre Emtia Piyasaları Uzmanı Zafer Ergezen, altının ons fiyatının 1950 TL üzerinde kapanması gerektiğini yoksa zayıflama sinyalleri olduğunu ifade etmişti. Şu anki duruma göre altın fiyatlarında düşüş devam edebilir. Ergezen, altının 1917 bandının altında kalması durumunda satış baskısı yemeye devam edeceğini ifade etti. Ergezen’e göre altında 1792 dolar seviyesine kadar gerileme ihtimali bulunuyor.

Altın fiyatları, güçlenen doların varlığı olumsuz etkilemesi ile birlikte son altı haftanın en büyük haftalık kaybını yaşadı. Birçok analiste göre dolar endeksinin yukarı yönlü seyrinin devam etmesi altın fiyatları için toparlanmanın gerçekleşmesine engel oluyor. Bununla beraber doların bu yükselişinin Bitcoin’e de olumsuz etki ettiğini ifade eden yatırımcılar bulunuyor.

Altın üst üste yaklaşık olarak 4 gündür düşüş yaşıyor. Haftanın dördüncü işlem gününde de süren düşüşü bugüne yani son güne de taşıyan altın, yazının yazıldığı sırada gram bazında 455 liradan işlem görüyordu. Gram altın şu an 450 lira bandında dalgalanıyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın ise 742 liradan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner