Yükleniyor...

Altın, Gümüş ve ve Doların Durumu, Bitcoin’e (BTC) Nasıl Etki Edecek?

Bitcoin geçtiğimiz gün birkaç saat içinde 11 bin dolar seviyesini de kırarak bir başarıya imza attı.

54 1280x647

Bitcoin geçtiğimiz gün birkaç saat içinde 11 bin dolar seviyesini de kırarak bir başarıya imza attı. Boğalar Bitcoin hafta sonu 10 bin doların üzerine çıkınca hedefi 12 bin dolara ulaşmasıyla tetiklendi. Diğer pazarlara bakınca varlığın güvenli sığınak olarak kabul edildiği görülmektedir. Bütün bunlar dolar aşağı yönlü hareket ederken hız kazanmış gibi görünüyor.

Altın şimdi 2 bin dolar seviyesini gördü ve gümüş de son 7 yılın en yüksek seviyesine geldi. Gümüş 26 dolar seviyelerini görürken, haberin yazımı itibariyle 24 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin’in de bu varlıklara yakında yetişmesi bekleniyor.

Yatırımcılar Panik İçinde mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Geçen hafta AB, COVID-19’un ekonomik etkisinden kurtulmak için 2 trilyon dolarlık fon üzerinde anlaştı. Sonucunda etkisi yıllarca sürecek büyük bir açık ve enflasyon olacaktır.

ABD’de artan ulusal borç ve pandemi korkusunun sonucu zaten ABD’de görülüyor. Son haberler doların iki yılın en düşük seviyesine düştüğünü gösteriyor.

En kötüsü ise henüz görülmedi. Bir Goldman Sachs analisti birkaç gün önce düşüşün hızlanacağını ve son seviyelerden %20’ye kadar düşeceğini tahmin etti. Salgın, artan ABD-Çin çatışması ve birkaç ay içinde yapılacak seçim ile doların geleceği kesin değil.

Dolar zorlanırken borsa da bir darbe alacak. Son günlerde kötü giden ekonomiye rağmen iyi performans göstermeye devam ettiği için meydan okuduğu görülmüştür. Yakından izleyenler bunun bankacılık sistemi tarafından yapılan bir ‘manipülasyon’ olduğunu söylüyorlar.

Hisse senetleri oynak ve düşüş yakın görünüyor. Bitcoin ilerlemeye devam ederse, sonunda hisse senetlerinden ayrışır. Son zamanlardaki ilişkili fiyat hareketleri, yatırımcılarda Bitcoin’in güvenli bir sığınak varlığı olarak uygulanabilirliği konusunda şüphe uyandırdı. Bir ayrışma memnuniyetle karşılanacak ve güven arttıracaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x