Anasayfa Bitcoin Haberleri Altın ile Korelasyon Zirveye Ulaştı

Altın ile Korelasyon Zirveye Ulaştı

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC), koronavirüs kaynaklı kriz sırasında geleneksel varlıklardan ayrılmak ve bir adım ileri gitmek için mücadele ediyor, ancak VanEck‘e göre uzun vadeli korelasyonları düşük.

VanEck’ten Gabor Gurbacs tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Bitcoin’in altınla ilişkisi Kovid-19 krizi nedeniyle ‘daha önce hiç görülmemiş seviyelere’ ulaştı. Gurbacs, kripto para biriminin altın ile korelasyonunun, potansiyel olarak güvenli liman durumuna işaret edebileceğini dile getirdi.

Yatırımcı John Bollinger’ın da açıkladığı gibi, tüm varlıklar birbirleriyle bu tür siyah kuğu olayları sırasında yüksek derecede ilişkilidir. Bu arada bu tip kriz durumlarında nakit para ise en güvenli liman haline gelir. Bitcoin’in ABD hisse senetleri ile korelasyonları da son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu. Bitcoin, koronavirüs odaklı satışın başlamasından bu yana borsadan ayrılmak için mücadele ediyor. 2 Nisan’da BTC, yaklaşmakta olan petrol savaşı ateşkesinde yaklaşık 7 bin 300 dolara yükseldi, ancak daha sonra hızlı bir düşüş yaşadı.

Yatırım Sepetinizde Bir Seçenek

Yine de, koronavirüs kaynaklı likidite sıkışmalarına rağmen, Gurbacs geleneksel varlıklarla uzun vadeli ilişkilerin oldukça düşük kaldığı sonucuna varmıştır. Bu, yatırımcıların çeşitlendirme amacıyla portföylerine BTC eklemeyi düşünebilecekleri anlamına gelir. Aslında, az miktarda BTC’nin, hisse senetleri ve tahvillerden oluşan geleneksel 60/40 portföyünün oynaklığını önemli ölçüde azaltabileceği tahmin edilmektedir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

899BeğenenlerBeğen
397TakipçilerTakip Et
16,600TakipçilerTakip Et
479AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar