Yükleniyor...

Altın Orana Göre Bitcoin (BTC) 2.000 Doları Görebilir!

Son birkaç gündür 7.

bitcoin altinorana gore bitcoin 2000 dolar olabilir

Son birkaç gündür 7.000 dolar üzerinde tutunmaya çalışan Bitcoin’de (BTC) boğalar iyice kontrolü kaybetmiş durumda. 2020 yılının başlarında 10.000 dolar üzerine çıkan Bitcoin’in fiyatı, 12 Mart tarihinde gerçekleşen ve kripto varlıklar tarihine “Kara Perşembe” olarak geçen günü yaşadı ve tarihi çöküş meydana geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uzun süredir büyük bir heyecan ile beklenen Bitcoin’in yarılanma etkinliğine de çok kısa bir süre kaldı ancak gerçekleşmesi umut edilen BTC boğa koşusuna dair inançlar gün geçtikçe azalıyor.

Birçok analist gelecekteki tüm fiyat hareketlerinin geometri gibi matematik kullanılarak da tahmin edilebileceğini düşünüyor. Peki matematikçilerin sıklıkla söz ettiği altın oran Bitcoin için hangi tahminlerde bulunuyor?

Alım satım sırasında, varlıklar genellikle 0.382, 0.5, 0.618 ve altın oran 1.618 gibi Fibonacci sayılarına dayanarak belirli seviyelerde zirve yapar veya bu seviyelerden geri dönerler. Bitcoin’in 2018 ayı pazarındaki neredeyse her zirvesi 0.618’de oldu ve teorinin ne kadar geçerli olabileceğini kanıtladı. 1.618 altın oranının konumuna göre, altın oranla çakışan psikolojik destek seviyesi, Bitcoin fiyatını son dip için 2.000 dolar civarında bir yere koyuyor.

İlginç bir şekilde bu seviye aynı zamanda önceki boğa koşularında görülen seviye ile aynı ve bu seviye Bitcoin’in fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara çıkarmıştı.

Kripto varlıkların neden bu şekilde matematiksel oranlar ile hareket ettiği tam olarak anlaşılmış değil ancak pozisyonların giriş veya çıkışlarını planlarken kripto varlık tüccarları arasında ortak bir strateji olmaya devam etmektedir.